Banii publici în județul Buzău, firme
Abc Insurance S.A.
Achizițiile publice câștigate de Abc Insurance S.A. (cod fiscal 9438013) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
236 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
16
Instituții
13
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Glodeanu Siliștea58 mii lei
2 achiziții
- Comuna Amaru44 mii lei
1 achiziție
- Comuna Cochirleanca22 mii lei
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele19 mii lei
1 achiziție
- Comuna Scorțoasa18 mii lei
1 achiziție
- Comuna Unguriu14 mii lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Merei14 mii lei
1 achiziție
- Comuna Padina11 mii lei
1 achiziție
- Comuna Viperești11 mii lei
1 achiziție
- Comuna Movila Banului9.800 lei
1 achiziție
- Comuna Breaza6.422 lei
2 achiziții
- Comuna Topliceni5.001 lei
1 achiziție
- Comuna Buda4.800 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 31 martie 2026Achiziție directă | servicii de asigurare bunuri imobile de interes public local + asigurare pagube aduse tertilorSEAP DA40106317 | Comuna Amaru | 43.559 lei |
| 20 aprilie 2026Achiziție directă | Asigurarea cladirilor si/sau a altor bunuri apartinand persoanelor juridice pentru riscurile de inceSEAP DA40208168 | Comuna Glodeanu Siliștea | 34.004 lei |
| 18 iunie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILORSEAP DA40654295 | Comuna Glodeanu Siliștea | 23.880 lei |
| 9 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILORSEAP DA41139338 | Comuna Cochirleanca | 22.299 lei |
| 23 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare a bunurilor ale U.A.T. Oraș Pătârlagele pentru risc de incendiu și calamitățiSEAP DA40233757 | Orașul Pătârlagele | 18.911 lei |
| 8 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILORSEAP DA41137359 | Comuna Scorțoasa | 17.650 lei |
| 25 martie 2026Achiziție directă | ASIGURARI CLADIRI SI BUNURI SCOLI,GRADINITE,SALI DE SPORTSEAP DA40075742 | Scoala Gimnaziala Merei | 13.693 lei |
| 15 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare bunuri imobile cf ofertaSEAP DA41184025 | Comuna Padina | 11.390 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | Asigurare bunuriSEAP DA40625986 | Comuna Viperești | 10.565 lei |
| 2 iunie 2026Achiziție directă | Achizitie servicii de asigurare a bunurilorSEAP DA40529293 | Comuna Movila Banului | 9.800 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILORSEAP DA40120506 | Comuna Unguriu | 7.997 lei |
| 3 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILORSEAP DA40139766 | Comuna Unguriu | 5.866 lei |
| 20 mai 2026Achiziție directă | servicii de asigurare a bunurilorSEAP DA40432043 | Comuna Topliceni | 5.001 lei |
| 24 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILORSEAP DA41035581 | Comuna Buda | 4.800 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare a autovehiculelorSEAP DA41296237 | Comuna Breaza | 4.190 lei |
| 24 februarie 2026Achiziție directă | COMUNA BREAZA SERVICII DE ASIGURARE A AUTOSEAP DA39883757 | Comuna Breaza | 2.232 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
