Banii publici în județul Buzău, firme
Agrovet Impex SRL
Achizițiile publice câștigate de Agrovet Impex SRL (cod fiscal 15869096) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
340 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
29
Instituții
17
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Consiliul Județean Buzău250 mii lei
1 achiziție
- Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau15 mii lei
7 achiziții
- Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu9.954 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Lunca Pripor7.608 lei
3 achiziții
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Magura6.864 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr.1 Padina5.493 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Nr. 7 Buzau4.959 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Gradinita Cu Program Prelungit Nr 83.936 lei
2 achiziții
- Comuna Țintești2.500 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Largu1.320 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Merei672 lei
1 achiziție
- Unitate Militara 01910296 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 21 mai 2026Achiziție directă | servicii de adăpostire a animalelor care fac obiectul ordinului de plasare în adăpost, Jud,BzSEAP DA40452983 | Consiliul Județean Buzău | 250.000 lei |
| 10 martie 2026Achiziție directă | Servicii de deratizare, dezinsectie, dezinfectieSEAP DA39974874 | Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu | 9.954 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41085315 | Scoala Cu Clsele I-Viii N. Titulescu Buzau | 7.251 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizareSEAP DA41080952 | Scoala Gimnaziala Magura | 6.864 lei |
| 27 martie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie in unitati de invatamantSEAP DA40088468 | Scoala Gimnaziala „Dumitru I. Ionescu” | 6.048 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41123081 | Scoala Gimnaziala Nr.1 Padina | 5.493 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinsectie si deratizareSEAP DA41075606 | Liceul Agricol ”dr. C. Angelescu” Buzau | 4.959 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizareSEAP DA41077264 | Scoala Gimnaziala Nr. 7 Buzau | 4.959 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41082678 | Centrul Scolar De Educatie Incluziva Ramnicu Sarat | 4.400 lei |
| 18 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41215919 | Liceul Tehnologic Agricol Comuna Smeeni | 4.345 lei |
| 6 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie in unitati de invatamantSEAP DA40146257 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 3.612 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie in unitati de invatamantSEAP DA41101214 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 3.612 lei |
| 6 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinsectie in unitati de invatamantSEAP DA40146194 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 2.940 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinsectie in unitati de invatamantSEAP DA41101228 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 2.940 lei |
| 18 august 2026Achiziție directă | Servicii de dezinsectie in unitati de invatamantSEAP DA41011785 | Scoala Gimnaziala Lunca Pripor | 2.536 lei |
| 18 august 2026Achiziție directă | Servicii de deratizare in unitati de invatamantSEAP DA41011818 | Scoala Gimnaziala Lunca Pripor | 2.536 lei |
| 18 august 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie in unitati de invatamantSEAP DA41011838 | Scoala Gimnaziala Lunca Pripor | 2.536 lei |
| 12 februarie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie, dezinsectie si deratizare in unitati de invatamantSEAP DA39825489 | Centrul Scolar De Educatie Incluziva Ramnicu Sarat | 2.500 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamant GPN POGONELESEAP DA41278090 | Comuna Țintești | 2.500 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41092211 | Gradinita Cu Program Prelungit Nr 8 | 2.200 lei |
| 9 februarie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie, dezinsectie si deratizare in unitati de invatamantSEAP DA39797792 | Gradinita Cu Program Prelungit Nr 8 | 1.736 lei |
| 28 iulie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinsectieSEAP DA40897177 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 1.500 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratiz in GPP 10 dif mansarda dormitoare si gr saniSEAP DA41086512 | Scoala Cu Clsele I-Viii N. Titulescu Buzau | 1.386 lei |
| 14 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet servicii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in unitati invatamantSEAP DA41173314 | Scoala Gimnaziala Largu | 1.320 lei |
| 26 mai 2026Achiziție directă | SERVICII DE DEZINFECTIE SCOALA GIMNAZIALA MEREISEAP DA40484706 | Scoala Gimnaziala Merei | 672 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
