Banii publici în județul Buzău, firme
Aless Termotehnica Rsvti S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de Aless Termotehnica Rsvti S.R.L. (cod fiscal 44769880) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
150 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
34
Instituții
19
din județul Buzău
De la cine a primit bani
4 achiziții
- Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu14 mii lei
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Pietroasele13 mii lei
4 achiziții
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Com. Breaza9.690 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton9.340 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea9.140 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Naeni8.560 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Odaile6.780 lei
1 achiziție
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Nr 65.250 lei
1 achiziție
- Liceul Teoretic Pogoanele5.130 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Spitalul Judetean De Urgenta Buzau4.520 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Lopatari3.500 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Reparare si intretinere a centralelor termice 24/24hSEAP DA41082191 | Liceul Tehnologic Special Pentru Copii Cu Deficiente Auditive Buzau | 15.000 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | CURATARE COSURI DE FUM SI CURATARE CENTRALE TERMICE PE LEMN AUTORIZARE ISCIR CENTRALE TERMICESEAP DA41284524 | Scoala Gimnaziala Com. Breaza | 9.690 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie lucrari de autorizare ISCIR si supraveghere tehnica instalatiiSEAP DA41084750 | Scoala Gimnaziala Odaile | 6.780 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Lucrari de verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice cu putere maxima 200KWSEAP DA41255699 | Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu | 6.000 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Verificare cos de fum si eliberare adeverinta de coserit, curatare centrala termica pe lemnSEAP DA41253323 | Scoala Gimnaziala Pietroasele | 5.920 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice pe lemn cu puteri pana la 110KWSEAP DA41287735 | Scoala Gimnaziala Naeni | 5.760 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | Verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice pe gaz cu puteri pana la 130KWSEAP DA41266278 | Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea | 5.640 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41255756 | Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu | 5.400 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41202241 | Scoala Gimnaziala Nr 6 | 5.250 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | CURATARE COSURI DE FUM SI CURATARE CENTRALE TERMICE PE LEMN AUTORIZARE ISCIR CENTRALE TERMICESEAP DA41168265 | Scoala Gimnaziala Prof Constantin Dinca Ulmeni | 5.160 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie servicii de supraveghere si control tehnic al centralelor pe lemnSEAP DA41301007 | Liceul Teoretic Pogoanele | 5.130 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41082215 | Liceul Tehnologic Special Pentru Copii Cu Deficiente Auditive Buzau | 5.000 lei |
| 18 septembrie 2026Achiziție directă | Lucrari la centrala termicaSEAP DA41212795 | Centrul Scolar De Educatie Incluziva Buzau | 4.960 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Lucrari de service la centrale termice pe lemn + ISCIR RSTVISEAP DA41285481 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton | 4.900 lei |
| 16 ianuarie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA39659461 | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 4.800 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Lucrari de autorizare ISCIR centrale termice si verificare supape de sigurantaSEAP DA41082084 | Liceul Tehnologic Special Pentru Copii Cu Deficiente Auditive Buzau | 4.760 lei |
| 28 aprilie 2026Achiziție directă | Intretinere a centralelor term centrala termica ARCA 35KW/ Intretincentrala termica IMMERGAS 32KWSEAP DA40260712 | Spitalul Judetean De Urgenta Buzau | 4.520 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Lucrari de verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice pe lemnSEAP DA41285525 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton | 4.440 lei |
| 16 aprilie 2026Achiziție directă | Lucrari de verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice pe lemn cu puteri pana la 80KWSEAP DA40183624 | Scoala Gimnaziala Pietroasele | 3.600 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41266160 | Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea | 3.500 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41274572 | Liceul Tehnologic Lopatari | 3.500 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41284960 | Grup Scolar Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzau | 3.500 lei |
| 29 aprilie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA40281458 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 3.200 lei |
| 16 aprilie 2026Achiziție directă | Lucrari de verificari incercari si probe (ISCIR) la centrale termice cu puteri intre 24KW si 60 KWSEAP DA40184215 | Parchetul De Pe Langa Tribunalul Buzau | 3.100 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Supraveghere tehnica a instalatiilor/ echipamentelor din domeniul ISCIR. RSVTISEAP DA41254677 | Scoala Gimnaziala Pietroasele | 2.800 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
