Banii publici în județul Buzău, firme
Ama Fortuna Sports SRL
Achizițiile publice câștigate de Ama Fortuna Sports SRL (cod fiscal 34310553) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
262 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
59
Instituții
24
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Sport Club Municipal Gloria Buzau75 mii lei
15 achiziții
- Liceul Tehnologic Vernesti50 mii lei
1 achiziție
- Comuna Vernești26 mii lei
10 achiziții
- Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu26 mii lei
1 achiziție
- Comuna Săhăteni15 mii lei
4 achiziții
- Unitatea Militara 0183811 mii lei
2 achiziții
- Comuna Gălbinași8.295 lei
1 achiziție
- Comuna Largu7.793 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Clubul Sportiv Municipal Buzau4.208 lei
2 achiziții
- Comuna Grebănu3.740 lei
3 achiziții
2 achiziții
2 achiziții
- Comuna Padina3.026 lei
1 achiziție
- Comuna Cochirleanca2.964 lei
3 achiziții
- Comuna Valea Rîmnicului2.939 lei
1 achiziție
- Comuna Topliceni2.559 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Podgoria1.600 lei
1 achiziție
- Comuna Rușețu1.564 lei
1 achiziție
- Orașul Pogoanele1.525 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Puiești884 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 20 iulie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40854356 | Liceul Tehnologic Vernesti | 49.966 lei |
| 15 mai 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVESEAP DA40398798 | Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu | 26.315 lei |
| 10 iulie 2026Achiziție directă | ECHIPAMENT SPORTIV FOTBALSEAP DA40803749 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 20.331 lei |
| 8 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet echipament atletismSEAP DA41138485 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 18.395 lei |
| 13 iulie 2026Achiziție directă | Poarta fotbal 5x2MSEAP DA40808652 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 12.397 lei |
| 10 septembrie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA41156705 | Comuna Săhăteni | 11.983 lei |
| 5 august 2026Achiziție directă | ACCESORII SPORTIVESEAP DA40939548 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 11.174 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | Pachet Obiecte inventar Sportiv - 65SEAP DA40818349 | Unitatea Militara 01838 | 9.868 lei |
| 7 iulie 2026Achiziție directă | PLASE PROTECTIESEAP DA40778734 | Comuna Gălbinași | 8.295 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVESEAP DA41089351 | Comuna Largu | 7.793 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | PORTI HANDBALSEAP DA40118201 | Scoala Gimnaziala Maxenu , Com. Tintesti | 6.281 lei |
| 10 iulie 2026Achiziție directă | PACHET SERVICII IMPRIMARE FOTBALSEAP DA40803767 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 4.132 lei |
| 28 iulie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40897368 | Comuna Vernești | 4.089 lei |
| 31 martie 2026Cumpărare directă (notificare) | ARTICOLE SPORTIVESEAP DAN2717460 | Comuna Vernești | 4.017 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Pachet echipament sportivSEAP DA40604303 | Clubul Sportiv Municipal Buzau | 3.382 lei |
| 21 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | MATERIALE SPORTIVESEAP DAN2662531 | Comuna Vernești | 3.361 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40652521 | Comuna Vernești | 3.141 lei |
| 13 mai 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40384084 | Comuna Vernești | 3.052 lei |
| 10 aprilie 2026Achiziție directă | echipament sportivSEAP DA40168927 | Comuna Padina | 3.026 lei |
| 15 septembrie 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA41186101 | Comuna Valea Rîmnicului | 2.939 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | pachet echipament sportivSEAP DA41121643 | Comuna Topliceni | 2.559 lei |
| 8 iunie 2026Achiziție directă | PACHET MINGISEAP DA40572654 | Scoala Gimnaziala "Sfantul Apostol Andrei" | 2.514 lei |
| 4 august 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40933825 | Comuna Cochirleanca | 2.443 lei |
| 26 mai 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40476331 | Comuna Vernești | 2.244 lei |
| 20 mai 2026Achiziție directă | PACHET ECHIPAMENT SPORTIVSEAP DA40432549 | Comuna Vernești | 2.066 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
