Banii publici în județul Buzău, firme
Centrul Medical Medinvest SRL
Achizițiile publice câștigate de Centrul Medical Medinvest SRL (cod fiscal 10303753) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
70 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
29
Instituții
17
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Liceul Teoretic Radu Vladescu13 mii lei
1 achiziție
- Colegiul National "B.P. Hasdeu" Buzau12 mii lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Merei8.950 lei
1 achiziție
- Transport Urban Calatori SA6.900 lei
3 achiziții
- Orașul Pătârlagele6.280 lei
1 achiziție
- Orașul Nehoiu4.423 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Vernesti4.300 lei
1 achiziție
- Gradinita Cu Program Prelungit Nr 83.367 lei
1 achiziție
- Institutia Prefectului Judetul Buzau3.330 lei
11 achiziții
1 achiziție
- Comuna Glodeanu Sărat2.145 lei
1 achiziție
- Comuna Unguriu850 lei
1 achiziție
- Comuna Puiești800 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Săgeata400 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnazila Cozieni310 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA41291821 | Liceul Teoretic Radu Vladescu | 13.475 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii medicale medicina munciiSEAP DA41089732 | Colegiul National "B.P. Hasdeu" Buzau | 11.940 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA41240351 | Scoala Gimnaziala Merei | 8.950 lei |
| 24 iunie 2026Achiziție directă | Servicii medicale medicina muncii personal primărie și asistenți personaliSEAP DA40697523 | Orașul Pătârlagele | 6.280 lei |
| 12 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Achiziție servicii medicale de medicina muncii pentru personalul din cadrul primăriei, conform referat nr. 7689/29.05.2026.SEAP DAN2778700 | Orașul Nehoiu | 4.423 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALESEAP DA41268618 | Liceul Tehnologic Vernesti | 4.300 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA41249590 | Gradinita Cu Program Prelungit Nr 8 | 3.367 lei |
| 26 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | servicii medicale / control siguranta circulatieiSEAP DAN2666303 | Transport Urban Calatori SA | 3.000 lei |
| 13 august 2026Cumpărare directă (notificare) | servicii de analize medicale siguranta circulatieiSEAP DAN2831478 | Transport Urban Calatori SA | 3.000 lei |
| 5 mai 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA CIRCULATIEISEAP DA40315707 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 2.220 lei |
| 18 mai 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA40415935 | Comuna Glodeanu Sărat | 2.145 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Servicii medicale pentru dreptul de a conduce autovehiculele instituțieiSEAP DA40606155 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 1.620 lei |
| 20 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | servicii medicale siguranta circulatieiSEAP DAN2760136 | Transport Urban Calatori SA | 900 lei |
| 8 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA CIRCULATIEI SI MEDICINA MUNCIISEAP DA40159388 | Comuna Unguriu | 850 lei |
| 1 septembrie 2026Cumpărare directă (notificare) | SERVICII MEDICALE SIGURANTA TRANSPORTURILOR - 2 BUCSEAP DAN2844461 | Comuna Puiești | 800 lei |
| 9 ianuarie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA TRANSPORTURILORSEAP DA39626668 | Liceul Tehnologic" Henri Coandă" Municipiul Buzău | 400 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA CIRCULATIEISEAP DA40118223 | Comuna Săgeata | 400 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA CIRCULATIEISEAP DA41248530 | Scoala Gimnaziala Constantin Ivanescu | 400 lei |
| 28 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA40265316 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 360 lei |
| 5 mai 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE SIGURANTA CIRCULATIEISEAP DA40317099 | Scoala Gimnazila Cozieni | 310 lei |
| 8 mai 2026Achiziție directă | Servicii medicale medicina munciiSEAP DA40350089 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 270 lei |
| 9 martie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA39967615 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 180 lei |
| 25 martie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA40072647 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 180 lei |
| 6 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE MEDICINA MUNCIISEAP DA40146888 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 180 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | SERVICII MEDICALE PENTRU DREPTUL DE A CONDUCE AUTOVEHICULELE INSTITUTIEISEAP DA40629799 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 180 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
