Banii publici în județul Buzău, firme
Centrul Teritorial De Calcul Electronic SA
Achizițiile publice câștigate de Centrul Teritorial De Calcul Electronic SA (cod fiscal 2040729) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
445 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
57
Instituții
24
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Municipiul Buzău220 mii lei
2 achiziții
- Municipiul Râmnicu Sărat151 mii lei
3 achiziții
- Comuna C.A. Rosetti11 mii lei
1 achiziție
- Orașul Nehoiu9.900 lei
2 achiziții
- Comuna Vernești8.520 lei
3 achiziții
- Comuna Berca6.000 lei
1 achiziție
- Comuna Breaza4.800 lei
1 achiziție
- Comuna Poșta Câlnău4.560 lei
2 achiziții
- Institutia Prefectului Judetul Buzau4.015 lei
4 achiziții
- Comuna Chiliile3.456 lei
1 achiziție
- Comuna Valea Rîmnicului2.530 lei
1 achiziție
- Domenii Prest Serv S.R.L.2.097 lei
9 achiziții
1 achiziție
- Comuna Ghergheasa1.920 lei
2 achiziții
- Comuna Cătina1.920 lei
1 achiziție
- Comuna Mărăcineni1.782 lei
1 achiziție
- Comuna Puiești1.745 lei
2 achiziții
- Comuna Stîlpu1.680 lei
1 achiziție
5 achiziții
- Teatrul George Ciprian1.200 lei
1 achiziție
- Comuna Brădeanu1.200 lei
1 achiziție
- Ministerul Apararii - 018471.124 lei
3 achiziții
8 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 13 ianuarie 2026Achiziție directă | UAT Buzau doreste sa achizitioneze servicii de mentenanta software pentru sistemul informatic .SEAP DA39643108 | Municipiul Buzău | 138.000 lei |
| 26 ianuarie 2026Achiziție directă | SERVICII INFORMATICE - WEB TAXESEAP DA39709569 | Municipiul Râmnicu Sărat | 91.200 lei |
| 19 mai 2026Achiziție directă | Platforma electronica eHR,componenta a platf. X eSAL ptr.org. si optimizarea activ. de gestiune a RUSEAP DA40427974 | Municipiul Buzău | 82.300 lei |
| 17 februarie 2026Achiziție directă | Servicii de dezvoltaree, preluare si mentenanta websiteSEAP DA39844026 | Municipiul Râmnicu Sărat | 54.400 lei |
| 20 aprilie 2026Achiziție directă | Asistență tehnică programe informaticeSEAP DA40206907 | Comuna C.A. Rosetti | 10.500 lei |
| 16 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de implementare, mentenanta, suport tehnic pentru aplicatiile informatice pentru anul 2026SEAP DA39659072 | Orașul Nehoiu | 6.000 lei |
| 16 aprilie 2026Achiziție directă | Asistenta tehnica ghiseul.roSEAP DA40190969 | Comuna Berca | 6.000 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | ABONAMENT LUNAR - PROGRAM LEGISSEAP DA40830275 | Municipiul Râmnicu Sărat | 5.400 lei |
| 26 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii legislativeSEAP DA39706776 | Comuna Breaza | 4.800 lei |
| 16 ianuarie 2026Achiziție directă | ervicii de suport tehnic si mentenanta Registrul Agricol pentru anul 2026SEAP DA39659098 | Orașul Nehoiu | 3.900 lei |
| 5 februarie 2026Achiziție directă | REGISTRUL AGRICOLSEAP DA39778981 | Comuna Vernești | 3.900 lei |
| 16 ianuarie 2026Achiziție directă | Abonament lunar - Servicii legislative, acces si actualizare baza de date legislativa iLegisSEAP DA39659026 | Comuna Chiliile | 3.456 lei |
| 20 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii legislative iLEGISSEAP DA40200289 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 2.920 lei |
| 5 februarie 2026Achiziție directă | SISTEM INTEGRAT DE MANAGEMENT DOSARE DE INSTANTA JuristPRO NEXTSEAP DA39776913 | Comuna Vernești | 2.640 lei |
| 24 martie 2026Achiziție directă | JuristPRO - managementul dosarelor in instantaSEAP DA40069716 | Comuna Poșta Câlnău | 2.640 lei |
| 23 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii informatice legislative - LEGISSEAP DA39703261 | Comuna Valea Rîmnicului | 2.530 lei |
| 5 februarie 2026Achiziție directă | ERVICII DE FURNIZARE SERVICII LEGISLATIVE LEGISSEAP DA39776934 | Comuna Vernești | 1.980 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii legislative iLEGISSEAP DA40225951 | Casa Judeteana De Asigurari De Sanatate Buzau | 1.960 lei |
| 24 martie 2026Achiziție directă | Serviciii legislative LegisSEAP DA40069713 | Comuna Poșta Câlnău | 1.920 lei |
| 27 mai 2026Achiziție directă | Servicii legislative iLegisSEAP DA40496457 | Comuna Cătina | 1.920 lei |
| 9 februarie 2026Achiziție directă | Servicii legislativeSEAP DA39800181 | Comuna Mărăcineni | 1.782 lei |
| 19 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii Legislative Program Informatic LEGISSEAP DA39668942 | Comuna Stîlpu | 1.680 lei |
| 14 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de actualizare a bazei de date legislativaSEAP DA39646021 | Comuna Puiești | 1.620 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii legislative iLegisSEAP DA40227610 | Comuna Ghergheasa | 1.440 lei |
| 9 februarie 2026Achiziție directă | Servicii legislativeSEAP DA39799605 | Teatrul George Ciprian | 1.200 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
