Banii publici în județul Buzău, firme
Energomat Dinamic SRL
Achizițiile publice câștigate de Energomat Dinamic SRL (cod fiscal 33611990) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
475 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
36
Instituții
11
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Buda158 mii lei
13 achiziții
- Comuna Pardoși153 mii lei
1 achiziție
- Comuna Racovițeni58 mii lei
3 achiziții
- Comuna Podgoria43 mii lei
5 achiziții
- Comuna Ziduri41 mii lei
7 achiziții
- Comuna Murgești7.093 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului6.656 lei
1 achiziție
- Spital Municipal Ramnicu Sarat3.700 lei
1 achiziție
- Comuna Luciu2.412 lei
1 achiziție
- Comuna Gherăseni1.012 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 5 mai 2026Achiziție directă | Furnizare si montaj statie de incarcare hibrida - 82 kwSEAP DA40311934 | Comuna Pardoși | 153.201 lei |
| 26 februarie 2026Achiziție directă | Servicii de intretinere a sistemului de iluminat publicSEAP DA39900577 | Comuna Buda | 90.000 lei |
| 7 iulie 2026Achiziție directă | Sistem fotovoltaic trifazat 10.23 kw on gridSEAP DA40771402 | Comuna Racovițeni | 54.600 lei |
| 11 mai 2026Achiziție directă | lucrari de instalare electricaSEAP DA40354014 | Comuna Podgoria | 20.289 lei |
| 21 mai 2026Achiziție directă | Instalatie electrica statie incarcare vehiculeSEAP DA40449105 | Comuna Buda | 17.902 lei |
| 14 ianuarie 2026Achiziție directă | Demontat ghirlande festiveSEAP DA39649705 | Comuna Ziduri | 17.393 lei |
| 21 mai 2026Achiziție directă | Instalatie electrica statie reincarcare vehiculeSEAP DA40449394 | Comuna Buda | 17.297 lei |
| 21 mai 2026Achiziție directă | Instalatie electrica statie reincarcare vehiculeSEAP DA40449481 | Comuna Buda | 11.027 lei |
| 25 februarie 2026Achiziție directă | Reparatie iluminat publicSEAP DA39891623 | Comuna Ziduri | 10.875 lei |
| 12 iunie 2026Achiziție directă | Lucrari de instalatii electriceSEAP DA40616051 | Comuna Podgoria | 10.828 lei |
| 2 iulie 2026Achiziție directă | Lucrari de instalatii electriceSEAP DA40750169 | Comuna Podgoria | 8.270 lei |
| 18 august 2026Achiziție directă | Executie instalatie iluminat cf necesar / ofertaSEAP DA41012864 | Comuna Murgești | 7.093 lei |
| 3 martie 2026Achiziție directă | Reparatie instalatie electricaSEAP DA39924734 | Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului | 6.656 lei |
| 25 august 2026Achiziție directă | Instalatie electrica treceri de pietoniSEAP DA41043055 | Comuna Ziduri | 5.727 lei |
| 25 februarie 2026Achiziție directă | MASURARE SI EMITERE BULETIN DE VERIFICARE PRIZE DE PAMANTSEAP DA39894587 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 3.700 lei |
| 19 martie 2026Achiziție directă | Realizare instalatie de racordare statie incarcare vehiculeSEAP DA40034577 | Comuna Buda | 3.019 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | Instalatii utilizare statii reincarcare vehiculeSEAP DA41166060 | Comuna Buda | 2.915 lei |
| 7 august 2026Achiziție directă | Lucrari de instalatii electriceSEAP DA40957818 | Comuna Podgoria | 2.698 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | Interventie iluminat publicSEAP DA40785423 | Comuna Ziduri | 2.614 lei |
| 16 martie 2026Achiziție directă | Realizare instalatie racordare statie incarcare vehicule dispensar umanSEAP DA40011708 | Comuna Buda | 2.541 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | Instalatie racoradre SPA 4SEAP DA41014696 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | Instalatie racordare SPA 3SEAP DA41014763 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | Instalatie racordare SPA 2 si SPAU 3SEAP DA41014821 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | Instalatie racordare SPA 1 si SPAU 1SEAP DA41166018 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 27 aprilie 2026Achiziție directă | Instalatie iluminat publicSEAP DA40255099 | Comuna Luciu | 2.412 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
