Banii publici în județul Buzău, firme
Forest & Garden Import Export SRL
Achizițiile publice câștigate de Forest & Garden Import Export SRL (cod fiscal 17634819) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
277 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
171
Instituții
30
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Sport Club Municipal Gloria Buzau24 mii lei
6 achiziții
- Comuna Săhăteni23 mii lei
2 achiziții
- Comuna Vernești21 mii lei
5 achiziții
- Comuna Ulmeni18 mii lei
10 achiziții
6 achiziții
- Comuna Pietroasele14 mii lei
6 achiziții
- Comuna Smeeni12 mii lei
4 achiziții
- Domenii Prest Serv S.R.L.11 mii lei
13 achiziții
- Orașul Pogoanele11 mii lei
4 achiziții
- Comuna Valea Salciei11 mii lei
4 achiziții
- Comuna Gălbinași6.229 lei
5 achiziții
- Comuna Luciu6.037 lei
4 achiziții
- Comuna C.A. Rosetti5.348 lei
5 achiziții
- Comuna Săgeata5.340 lei
4 achiziții
- Comuna Calvini5.187 lei
1 achiziție
- Comuna Balta Albă4.930 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Brăești4.298 lei
1 achiziție
- Comuna Scutelnici3.392 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Largu3.326 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Bratilesti3.318 lei
2 achiziții
- Comuna Padina3.306 lei
1 achiziție
- Comuna Odăile3.008 lei
2 achiziții
- Comuna Chiliile2.864 lei
1 achiziție
- Comuna Scorțoasa2.829 lei
1 achiziție
- Ministerul Apararii - 018472.777 lei
2 achiziții
- Orașul Nehoiu2.576 lei
2 achiziții
- Comuna Chiojdu2.495 lei
3 achiziții
- Comuna Amaru2.459 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 20 iulie 2026Achiziție directă | Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 220TSEAP DA40850454 | Comuna Săhăteni | 19.835 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | Masina de spalat pardoseliSEAP DA40624151 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 14.050 lei |
| 11 mai 2026Achiziție directă | Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 112SEAP DA40357801 | Comuna Pietroasele | 12.397 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | DiverseSEAP DA40781035 | Comuna Vernești | 11.619 lei |
| 7 mai 2026Achiziție directă | Consumabile Husqvarna + motounealta + motoferastrauSEAP DA40336869 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 7.449 lei |
| 3 iunie 2026Achiziție directă | Consumabile + reparatie HusqvarnaSEAP DA40545129 | Comuna Calvini | 5.187 lei |
| 13 mai 2026Achiziție directă | Consumabile Husqvarna + motoferastrau+ compresorSEAP DA40383775 | Comuna Valea Salciei | 5.111 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | ConsumabileSEAP DA41101028 | Comuna Smeeni | 4.784 lei |
| 24 aprilie 2026Achiziție directă | ConsumabileSEAP DA40246691 | Comuna Smeeni | 4.337 lei |
| 10 iunie 2026Achiziție directă | Consumabile Husqvarna + motoferastrauSEAP DA40599540 | Comuna Brăești | 4.298 lei |
| 1 iulie 2026Achiziție directă | Pachet scule cu motorSEAP DA40742636 | Comuna Ulmeni | 4.031 lei |
| 28 mai 2026Achiziție directă | consumabile + reparatie motocoasaSEAP DA40503654 | Orașul Pogoanele | 3.985 lei |
| 10 august 2026Achiziție directă | PULVERIZATOR +DRUJBASEAP DA40963079 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 3.983 lei |
| 21 aprilie 2026Achiziție directă | Piese si accesorii pentru masini-unelteSEAP DA40217930 | Comuna Ulmeni | 3.674 lei |
| 5 iunie 2026Achiziție directă | consumabile motocoase + reparatie motocoasaSEAP DA40561599 | Orașul Pogoanele | 3.577 lei |
| 31 martie 2026Achiziție directă | Elagaj de arbori si tunderea gardurilor viiSEAP DA40113496 | Comuna Ulmeni | 3.380 lei |
| 5 mai 2026Achiziție directă | Consumabile Husqvarna + reparatieSEAP DA40317784 | Comuna Săhăteni | 3.330 lei |
| 16 iulie 2026Achiziție directă | 1 buc Motoferastrau Elagaj cf ofertaSEAP DA40835203 | Comuna Padina | 3.306 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | ConsumabileSEAP DA41077615 | Comuna Vernești | 3.275 lei |
| 9 iunie 2026Achiziție directă | Masina tuns HusqvarnaSEAP DA40585089 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 3.170 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | Consumabile pentru motounelteSEAP DA40788931 | Comuna Chiliile | 2.864 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | Consumabile HusqvarnaSEAP DA40825720 | Comuna Scorțoasa | 2.829 lei |
| 2 iulie 2026Achiziție directă | Consumabile Husqvarna + motounealta HusqvarnaSEAP DA40748583 | Comuna Scutelnici | 2.807 lei |
| 13 mai 2026Achiziție directă | Consumabile pentru motounelteSEAP DA40382170 | Asociatia De Dezvoltare Intercomunitara ”sarata Monteoru” Buzau | 2.696 lei |
| 20 mai 2026Achiziție directă | Consumabile HusqvarnaSEAP DA40434772 | Scoala Gimnaziala Bratilesti | 2.540 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
