Banii publici în județul Buzău, firme
Generali Romania Asigurare Reasigurare SA
Achizițiile publice câștigate de Generali Romania Asigurare Reasigurare SA (cod fiscal 2886621) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
26 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
4
Instituții
4
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Merei17 mii lei
1 achiziție
- Casa Judeteana De Pensii Buzau3.359 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Rusetu3.147 lei
1 achiziție
- Comuna Siriu2.462 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 26 februarie 2026Achiziție directă | Asigurare CASCO pentru microbuzul scolar electricSEAP DA39901048 | Comuna Merei | 16.662 lei |
| 18 septembrie 2026Achiziție directă | CASCO DACIA DUSTER JOURNEYSEAP DA41218615 | Casa Judeteana De Pensii Buzau | 3.359 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII DE ASIGURARE CLĂDIRI UNITATE SCOLARA SI BUNURI DIN INTERIORSEAP DA41126353 | Liceul Tehnologic Rusetu | 3.147 lei |
| 14 mai 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare RCASEAP DA40394968 | Comuna Siriu | 2.462 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
