Banii publici în județul Buzău, firme
Iomericalex Grup S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de Iomericalex Grup S.R.L. (cod fiscal 44229848) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
166 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
20
Instituții
15
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Viperești39 mii lei
2 achiziții
- Comuna Berca39 mii lei
3 achiziții
- Comuna Cernătești20 mii lei
2 achiziții
- Orașul Nehoiu16 mii lei
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele10 mii lei
1 achiziție
- Comuna Calvini9.000 lei
2 achiziții
- Liceul Teoretic Radu Vladescu5.452 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Merei4.350 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Siriu3.300 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu3.061 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Com. Vadu Pasii3.000 lei
1 achiziție
- Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"2.928 lei
1 achiziție
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 27 august 2026Achiziție directă | Dezinfectie,dezinsectie,deratizare scoliSEAP DA41066321 | Comuna Viperești | 19.710 lei |
| 16 iunie 2026Achiziție directă | DezinsectieSEAP DA40636989 | Comuna Viperești | 19.600 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinsectie pentru anul 2026SEAP DA40627478 | Orașul Nehoiu | 16.000 lei |
| 18 iunie 2026Achiziție directă | Servicii dezinsectie spatii publice aferente UAT CernatestiSEAP DA40656249 | Comuna Cernătești | 15.000 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | DEZINSECTIE EXTERIOARASEAP DA40782428 | Comuna Berca | 13.043 lei |
| 5 august 2026Achiziție directă | DEZINSECTIE EXTERIOARASEAP DA40939057 | Comuna Berca | 13.043 lei |
| 25 august 2026Achiziție directă | DEZINSECTIE EXTERIOARASEAP DA41045756 | Comuna Berca | 13.043 lei |
| 19 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie, dezinsectie si deratizare pe raza U.A.T. Oraș PătârlageleSEAP DA40664483 | Orașul Pătârlagele | 10.000 lei |
| 21 august 2026Achiziție directă | DEZINFECTIE INTERIOARASEAP DA41028702 | Liceul Teoretic Radu Vladescu | 5.452 lei |
| 24 august 2026Achiziție directă | DEZINFECTIE ,dezinsectie si deratizareSEAP DA41040199 | Liceul Tehnologic Sf. Mucenic Sava Berca - Buzau | 5.438 lei |
| 9 februarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii dezinsectieSEAP DAN2678563 | Comuna Calvini | 4.500 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | DEZINSECTIESEAP DA40630087 | Comuna Calvini | 4.500 lei |
| 26 august 2026Achiziție directă | Servicii dezinfectie, desinsectie si deratizareSEAP DA41052907 | Comuna Cernătești | 4.500 lei |
| 21 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE DEZINFECTIE,DEZINSECTIE SI DERATIZARESEAP DA41030790 | Scoala Gimnaziala Merei | 4.350 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | DEZINFECTIE ,dezinsectie si deratizareSEAP DA41208344 | Scoala Gimnaziala Constantin Ivanescu | 3.840 lei |
| 24 septembrie 2026Cumpărare directă (notificare) | sERVICII DEZINFECTIE SI DEZINSECTIE LA gRADINITA lUNCA jARISTEI SI sCOALA gIMNAXIALA lUNCA jARISTEISEAP DAN2863033 | Comuna Siriu | 3.300 lei |
| 27 august 2026Achiziție directă | DEZINFECTIE ,dezinsectie si deratizareSEAP DA41060901 | Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu | 3.061 lei |
| 20 august 2026Achiziție directă | Servicii de dezinfectie si de dezinsectieSEAP DA41028475 | Scoala Gimnaziala Com. Vadu Pasii | 3.000 lei |
| 13 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE DEZINFECȚIE, DEZINSECȚIE INTERIOARĂ ȘI EXTERIOARĂSEAP DA40992793 | Liceul Teoretic "Nicolae Iorga" | 2.928 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | Dezinfectie interioaraSEAP DA41017597 | Liceul Tehnologic Sat Margariti Comuna Beceni | 2.000 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
