Banii publici în județul Buzău, firme
Jysk ROMânia SRL
Achizițiile publice câștigate de Jysk ROMânia SRL (cod fiscal 18107744) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
42 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
21
Instituții
13
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Liceul Agricol ”dr. C. Angelescu” Buzau10 mii lei
1 achiziție
- Spitalul Judetean De Urgenta Buzau9.086 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Topliceni8.179 lei
1 achiziție
- Spital Municipal Ramnicu Sarat5.144 lei
8 achiziții
- Comuna Zărnești1.963 lei
1 achiziție
- Teatrul George Ciprian1.883 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Orașul Pogoanele888 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Muzeul Judetean Buzau236 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 24 august 2026Achiziție directă | Pachet lenjerii de patSEAP DA41040495 | Liceul Agricol ”dr. C. Angelescu” Buzau | 10.347 lei |
| 13 ianuarie 2026Achiziție directă | Pachet mobilier cabineteSEAP DA39638603 | Spitalul Judetean De Urgenta Buzau | 9.086 lei |
| 25 august 2026Achiziție directă | Pachet diverse articole mobilierSEAP DA41050076 | Scoala Gimnaziala Topliceni | 8.179 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | scauneSEAP DA40815839 | Comuna Zărnești | 1.963 lei |
| 27 mai 2026Achiziție directă | Pachet articole textileSEAP DA40497329 | Teatrul George Ciprian | 1.883 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG griSEAP DA41230116 | Biblioteca "Corneliu Coposu" Rm-Sarat | 1.413 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet fotoliiSEAP DA41264619 | Liceul De Arta Margareta Sterian Buzau | 1.364 lei |
| 31 iulie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40921484 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 1.178 lei |
| 18 iunie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40663183 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 992 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | rame foto - bibliotecaSEAP DA40816935 | Orașul Pogoanele | 888 lei |
| 23 iunie 2026Achiziție directă | Masă pliabilă KULESKOG 75x180 albăSEAP DA40683658 | Statiunea De Cercetare Dezvoltare Pentru Legumicultura Buzau | 826 lei |
| 7 mai 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40340588 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 744 lei |
| 23 aprilie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40232574 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 661 lei |
| 8 iunie 2026Achiziție directă | Scaun KASTRUP alb/stejarSEAP DA40573924 | Scoala Gimnaziala "Sfantul Apostol Andrei" | 496 lei |
| 18 septembrie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA41213191 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 433 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | Covoraș intrare FRYTLE 60x120 griSEAP DA41244344 | Colegiul National Mihai Eminescu Buzau | 422 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40603113 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 413 lei |
| 17 august 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA41004583 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 393 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Scaun birou SKODSBORG negruSEAP DA40220624 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 331 lei |
| 19 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Ramă fotoSEAP DAN2660288 | Muzeul Judetean Buzau | 162 lei |
| 10 august 2026Cumpărare directă (notificare) | Diverse articoleSEAP DAN2828126 | Muzeul Judetean Buzau | 74 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
