Banii publici în județul Buzău, firme
La Fântâna S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de La Fântâna S.R.L. (cod fiscal 50455254) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
189 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
60
Instituții
24
din județul Buzău
De la cine a primit bani
3 achiziții
- Comuna Balta Albă26 mii lei
1 achiziție
- Gradinita Cu Program Prelungit Nr 813 mii lei
1 achiziție
- Centrul Cultural Florica Cristoforeanu12 mii lei
3 achiziții
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Movila Banului9.600 lei
1 achiziție
- Comuna Brădeanu8.100 lei
1 achiziție
4 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Puiesti7.200 lei
1 achiziție
- Compania De Apa SA Buzau5.640 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu4.800 lei
1 achiziție
- Institutia Prefectului Judetul Buzau4.640 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton4.144 lei
1 achiziție
- Teatrul George Ciprian3.938 lei
12 achiziții
- Domenii Prest Serv S.R.L.2.978 lei
8 achiziții
3 achiziții
- Comuna Cătina2.520 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Consiliul Județean Buzău1.280 lei
4 achiziții
3 achiziții
- Comuna Merei233 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 24 aprilie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA40243443 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 28.800 lei |
| 29 aprilie 2026Achiziție directă | Abonament apa La FantanaSEAP DA40276336 | Comuna Balta Albă | 25.500 lei |
| 28 aprilie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA40265027 | Gradinita Cu Program Prelungit Nr 8 | 12.584 lei |
| 5 martie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA39952190 | Scoala Gimnaziala Movila Banului | 9.600 lei |
| 26 ianuarie 2026Achiziție directă | Purificator La FantanaSEAP DA39711491 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 9.340 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Apă plată distribuită cu dozatoare de apăSEAP DA40223247 | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 8.160 lei |
| 3 aprilie 2026Achiziție directă | ECHIPAMENTE DE RACIRE A APEI DE CONSUM SI BIDOANE CU APA PENTRU ACESTEASEAP DA40137416 | Comuna Brădeanu | 8.100 lei |
| 17 februarie 2026Achiziție directă | Purificator La Fantana Numar de referinta: 000017SEAP DA39844851 | Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza Buzău | 7.500 lei |
| 27 ianuarie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA39721804 | Scoala Gimnaziala Puiesti | 7.200 lei |
| 19 ianuarie 2026Achiziție directă | ABONAMENT CAFEASEAP DA39667402 | Directia Pentru Agricultura Judeteana Buzau | 5.880 lei |
| 30 aprilie 2026Achiziție directă | Purificator LafantanaSEAP DA40291114 | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 5.800 lei |
| 12 ianuarie 2026Achiziție directă | Abonament furnizare cafeaSEAP DA39636872 | Compania De Apa SA Buzau | 5.640 lei |
| 23 ianuarie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA39699757 | Scoala Gimnaziala Constantin Brancoveanu | 5.280 lei |
| 17 martie 2026Achiziție directă | Pachet servicii La FantanaSEAP DA40023933 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 4.800 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | Abonament apa La FantanaSEAP DA41097175 | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 4.800 lei |
| 8 ianuarie 2026Achiziție directă | Cafea La FantanaSEAP DA39620676 | Directia Pentru Agricultura Judeteana Buzau | 4.680 lei |
| 24 aprilie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA40245389 | Liceul Tehnologic" Henri Coandă" Municipiul Buzău | 4.560 lei |
| 24 august 2026Achiziție directă | Purificator La Fantana - 2 buc pe perioada 01.09.2026 - 31.12.2027SEAP DA41040550 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton | 4.144 lei |
| 28 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE DISTRIBUTIE DE APA DE MASA IN SISTEM PURIFICATOARESEAP DA40264889 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 3.360 lei |
| 9 februarie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA39798996 | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 3.060 lei |
| 23 aprilie 2026Achiziție directă | Abonament La FantanaSEAP DA40236776 | Comuna Cătina | 2.520 lei |
| 30 aprilie 2026Achiziție directă | Purificator La FantanaSEAP DA40293635 | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 2.240 lei |
| 30 aprilie 2026Achiziție directă | Distributie apa potabilaSEAP DA40295123 | Domenii Prest Serv S.R.L. | 1.680 lei |
| 28 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE DISTRIBUTIE APA ÎN SISTEM WATERCOOLERSEAP DA40265012 | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 1.280 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Apa plata distribuita cu dozatoare de apaSEAP DA40228026 | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 1.020 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
