Banii publici în județul Buzău, firme
Mirel & Aurelia SRL
Achizițiile publice câștigate de Mirel & Aurelia SRL (cod fiscal 19146849) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
303 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
117
Instituții
22
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Sport Club Municipal Gloria Buzau117 mii lei
5 achiziții
- Compania De Apa SA Buzau44 mii lei
52 achiziții
- Comuna Chiojdu31 mii lei
1 achiziție
- Spitalul Judetean De Urgenta Buzau19 mii lei
19 achiziții
- Trans-Bus S.A. Buzau16 mii lei
1 achiziție
6 achiziții
- Comuna Berca9.031 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Săpoca7.371 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea7.300 lei
1 achiziție
- Comuna Cătina6.217 lei
1 achiziție
- Comuna Țintești6.095 lei
2 achiziții
- Sistem Consloc Zarnesti 2012 S.R.L.4.080 lei
1 achiziție
- Comuna Beceni3.515 lei
1 achiziție
- Muzeul Judetean Buzau2.969 lei
8 achiziții
2 achiziții
8 achiziții
- Scoala Gimnaziala Valcelele2.018 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Vernesti1.426 lei
1 achiziție
- Comuna Chiliile868 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Merei345 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 17 iunie 2026Achiziție directă | CENTRALA TERMICA 80 KW COMPLET ECHIPATE VESTIARE SECTIA FOTBALSEAP DA40650402 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 49.586 lei |
| 3 septembrie 2026Achiziție directă | LUCRARI MATERIALE INSTALATII SALA SPORTURILORSEAP DA41110383 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 41.600 lei |
| 19 iunie 2026Achiziție directă | Centrala termica peletiSEAP DA40665952 | Comuna Chiojdu | 30.865 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | CENTRALA IMERGAS 38 KW COMPLET ECHIPATASEAP DA41273540 | Trans-Bus S.A. Buzau | 16.146 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | REPARATIE INSTALATIE TERMICA SI SANITARA RUGBYSEAP DA41279669 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 9.287 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | CONVERTIZOR FRECF ATV 630, 7.5KW, TRADUCTOR PRESIUNE CU AFISAJ SI CABLUSEAP DA40824525 | Comuna Berca | 9.031 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | CENTRALA ELECTRICA STADION RUGBYSEAP DA40650455 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 8.264 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | CENTRALA TERMICA 50 KWSEAP DA40650485 | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 8.264 lei |
| 25 iunie 2026Achiziție directă | CENTRALA ELECTRICA 18 KW COMPLET ECHIPATASEAP DA40701848 | Agentia Judeteana Pentru Ocuparea Fortei De Munca Buzau | 7.437 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | CENTRALA IMERGAS TERRA 28SEAP DA41268485 | Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea | 7.300 lei |
| 14 septembrie 2026Achiziție directă | REPARARE SI REVIZIE CENTRALA TERMICA MURALASEAP DA41175808 | Compania De Apa SA Buzau | 6.650 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | POMPA SUBMERSIBILASEAP DA41228631 | Spitalul Judetean De Urgenta Buzau | 6.350 lei |
| 30 martie 2026Achiziție directă | REPARATIE INSTALATIE TERMICASEAP DA40104677 | Comuna Cătina | 6.217 lei |
| 28 ianuarie 2026Achiziție directă | MATERIALE INSTALATIE TERMICASEAP DA39728559 | Comuna Săpoca | 6.127 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | MATERIALE INSTALATIISEAP DA40788105 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 5.428 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Convertizor Schneider ATV 630U75N4, 7.5 KWSEAP DA41088940 | Compania De Apa SA Buzau | 4.962 lei |
| 20 mai 2026Achiziție directă | CONVERTIZOR FRECVENTA 4 KW ATV630SEAP DA40439714 | Compania De Apa SA Buzau | 4.790 lei |
| 8 iulie 2026Achiziție directă | MATERIALE INSTALATIESEAP DA40788141 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 4.339 lei |
| 2 iulie 2026Achiziție directă | CONVERTIZOR FRECVENTA ATV 630SEAP DA40753728 | Sistem Consloc Zarnesti 2012 S.R.L. | 4.080 lei |
| 8 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | Reparatie instalatie de incalzireSEAP DAN2751856 | Comuna Beceni | 3.515 lei |
| 22 ianuarie 2026Achiziție directă | MATERIALE INSTALATIISEAP DA39695462 | Comuna Țintești | 3.323 lei |
| 28 ianuarie 2026Achiziție directă | RADIATOARESEAP DA39725025 | Spitalul Judetean De Urgenta Buzau | 2.839 lei |
| 22 ianuarie 2026Achiziție directă | MATERIALE INSTALATIISEAP DA39695439 | Comuna Țintești | 2.773 lei |
| 9 iunie 2026Achiziție directă | RELEE SI MODULE COMANDA SI CONTROLSEAP DA40582995 | Compania De Apa SA Buzau | 2.673 lei |
| 13 mai 2026Achiziție directă | Releu TC MOBILE I/O X200-4G- MODUL SMS RELAY SI MONITORIZARE PRIN RETEA MOBILA 4GSEAP DA40380686 | Compania De Apa SA Buzau | 2.434 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
