Banii publici în județul Buzău, firme
New Media Promotion SRL
Achizițiile publice câștigate de New Media Promotion SRL (cod fiscal 24851608) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
497 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
35
Instituții
19
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Municipiul Buzău246 mii lei
5 achiziții
- Municipiul Râmnicu Sărat155 mii lei
2 achiziții
- Comuna Mărăcineni10 mii lei
2 achiziții
- Comuna Viperești10 mii lei
1 achiziție
- Liceul Teoretic Radu Vladescu10 mii lei
1 achiziție
- Comuna Vernești10 mii lei
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele7.715 lei
2 achiziții
- Comuna Poșta Câlnău7.684 lei
4 achiziții
- Comuna Rîmnicelu7.450 lei
3 achiziții
- Comuna Breaza5.000 lei
1 achiziție
- Comuna Scorțoasa5.000 lei
3 achiziții
- Comuna Pardoși4.100 lei
1 achiziție
- Comuna Cănești4.100 lei
3 achiziții
- Orașul Pogoanele4.100 lei
1 achiziție
- Comuna Chiliile4.000 lei
1 achiziție
- Comuna Măgura4.000 lei
1 achiziție
- Comuna Zărnești2.000 lei
1 achiziție
- Comuna Robeasca700 lei
1 achiziție
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 23 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de informare și publicitate – proiect Cod SMIS 340150SEAP DA39700271 | Municipiul Râmnicu Sărat | 148.006 lei |
| 30 iunie 2026Achiziție directă | serviciilor de informare, publicitate si promovareSEAP DA40732156 | Municipiul Buzău | 119.000 lei |
| 26 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii de informare și publicitate pentru proiectul „CENTRU INTEGRAT DE COLECTARE SEPARATĂ A DEȘEURILOR PRIN APORT VOLUNTAR ÎN MUNICIPIUL BUZĂU”SEAP DAN2765198 | Municipiul Buzău | 37.750 lei |
| 15 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii de informare si publicitate pentru obiectivul de investiții „IMPLEMENTAREA CONCEPTULUI DE ECONOMIE CIRCULARĂ ȘI EFICIENȚĂ ENERGETICĂ ÎN ȘCOLILE GIMNAZIALE DIN MUNICIPUL BUZĂU ȘCOALA NR. 5SEAP DAN2657494 | Municipiul Buzău | 29.660 lei |
| 27 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii de informare si publicitate pentru obiectivul de investitii "IMPLEMENTAREA CONCEPTULUI DE ECONOMIE CIRCULARA EFICIENTA ENERGETICA IN SCOLILE GIMNAZIALE DIN MUNICIPIUL BUZAU SCOALA NR.8 -NICU SEAP DAN2765712 | Municipiul Buzău | 29.660 lei |
| 27 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii de informare si publicitate pentru obiectivul de investitii "IMPLEMENTAREA CONCEPTULUI DE ECONOMIE CIRCULARA EFICIENTA ENERGETICA IN SCOLILE GIMNAZIALE DIN MUNICIPIUL BUZAU SCOALA NR.14 -MIHASEAP DAN2765720 | Municipiul Buzău | 29.660 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII INFORMARE SI PUBLICITATESEAP DA40120049 | Comuna Viperești | 10.000 lei |
| 6 aprilie 2026Achiziție directă | AGENDA PERSONALIZATA,Pix metalic personalizat,Rucsac personalizat,comunicat de presa onlineSEAP DA40149907 | Liceul Teoretic Radu Vladescu | 10.000 lei |
| 15 mai 2026Achiziție directă | PachetSEAP DA40398772 | Comuna Vernești | 10.000 lei |
| 26 martie 2026Achiziție directă | AutocolanteSEAP DA40083073 | Municipiul Râmnicu Sărat | 7.100 lei |
| 2 iulie 2026Achiziție directă | panou fonduri europene 2x1,2SEAP DA40748746 | Comuna Rîmnicelu | 6.000 lei |
| 2 februarie 2026Achiziție directă | servicii publicitate PNRRSEAP DA39754401 | Comuna Mărăcineni | 5.000 lei |
| 6 februarie 2026Achiziție directă | PANOU TEMPORAR PROIECTE EUROPENESEAP DA39786868 | Comuna Breaza | 5.000 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de publicitateSEAP DA40228032 | Comuna Mărăcineni | 5.000 lei |
| 26 ianuarie 2026Achiziție directă | Pachet plăci reflectorizante numere de înregistrare vehicule și legitimații șoferi microbuzSEAP DA39709500 | Orașul Pătârlagele | 4.315 lei |
| 6 august 2026Achiziție directă | COMUNICAT PRESA ON LINE, PANOU PERMANENT PROIECTE EUROPENE, Etichete autocolant 15x20cmSEAP DA40949355 | Comuna Pardoși | 4.100 lei |
| 11 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE PUBLICITATESEAP DA40969162 | Comuna Poșta Câlnău | 4.100 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | serviciul de publicitate pentru achizitie miniexcavator + nacelaSEAP DA41298517 | Orașul Pogoanele | 4.100 lei |
| 24 mai 2026Achiziție directă | XServicii de pulblicitate aferente unui proiect europeanSEAP DA40463270 | Comuna Chiliile | 4.000 lei |
| 10 iunie 2026Achiziție directă | Materiale publicitareSEAP DA40592693 | Comuna Măgura | 4.000 lei |
| 28 iulie 2026Achiziție directă | Pachet plăcuțe metalice pentru înregistrare vehiculeSEAP DA40893561 | Orașul Pătârlagele | 3.400 lei |
| 7 mai 2026Achiziție directă | Panou informativ permanentSEAP DA40334297 | Comuna Scorțoasa | 3.100 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | PANOU PERMANENT PROIECTE EUROPENESEAP DA41014399 | Comuna Cănești | 2.000 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | COMUNICAT PRESA ON LINESEAP DA41014417 | Comuna Cănești | 2.000 lei |
| 4 septembrie 2026Achiziție directă | servicii publicitateSEAP DA41112753 | Comuna Zărnești | 2.000 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
