Banii publici în județul Buzău, firme
Pamial SRL
Achizițiile publice câștigate de Pamial SRL (cod fiscal 16471721) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
73 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
18
Instituții
14
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Tisău44 mii lei
2 achiziții
- Comuna Pietroasele6.198 lei
1 achiziție
- Comuna Glodeanu Sărat5.430 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Colegiul Economic „Regele Mihai I”2.673 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr. 112.277 lei
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Amaru2.149 lei
1 achiziție
- Spitalul Judetean De Urgenta Buzau2.149 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat1.650 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Stîlpu479 lei
1 achiziție
- Scoala Ion Creanga Buzau374 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 14 mai 2026Achiziție directă | 68,54 mp tamplarie PVC cu geam termopanSEAP DA40397547 | Comuna Tisău | 34.746 lei |
| 24 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Tamplarie PVCSEAP DAN2787501 | Comuna Tisău | 9.000 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVC CU GEAM TERMOPANSEAP DA40650131 | Comuna Pietroasele | 6.198 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVC CU GEAM TERMOPANSEAP DA40820255 | Comuna Glodeanu Sărat | 5.430 lei |
| 16 martie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVC CU GEAM TERMOPANSEAP DA40006382 | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 4.145 lei |
| 5 martie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVC CU GEAM TERMOPAN SI ACCESORIISEAP DA39950872 | Colegiul Economic „Regele Mihai I” | 2.673 lei |
| 31 iulie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVCSEAP DA40922912 | Scoala Gimnaziala Amaru | 2.149 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA41228393 | Spitalul Judetean De Urgenta Buzau | 2.149 lei |
| 26 iunie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40714589 | Scoala Gimnaziala Nr. 11 | 1.744 lei |
| 13 iulie 2026Achiziție directă | TAMPLARIE PVC CU GEAM TERMOPANSEAP DA40806393 | Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat | 1.650 lei |
| 9 iunie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40582466 | Liceul Cu Program Sportiv "Iolanda Balas Soter" Buzau | 831 lei |
| 13 iulie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40805941 | Liceul Teoretic De Informatica" Alexandru Marghiloman" | 686 lei |
| 12 martie 2026Cumpărare directă (notificare) | Articole conexe si produse auxiliare pentru constructiiSEAP DAN2702426 | Comuna Stîlpu | 479 lei |
| 7 mai 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40340162 | Scoala Gimnaziala Nr. 11 | 399 lei |
| 28 ianuarie 2026Achiziție directă | GEAM TERMOPANSEAP DA39730799 | Unitatea Militara 01454 Buzau | 289 lei |
| 22 iunie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40673721 | Scoala Ion Creanga Buzau | 232 lei |
| 30 aprilie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA40292769 | Scoala Ion Creanga Buzau | 141 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | FERONERIESEAP DA41229934 | Scoala Gimnaziala Nr. 11 | 134 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
