Banii publici în județul Buzău, firme
Proximus Broker De Asigurări SRL
Achizițiile publice câștigate de Proximus Broker De Asigurări SRL (cod fiscal 26305769) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
195 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
72
Instituții
27
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau40 mii lei
8 achiziții
- Spital Municipal Ramnicu Sarat30 mii lei
5 achiziții
- Comuna Săpoca20 mii lei
5 achiziții
- Comuna Puiești16 mii lei
5 achiziții
- Comuna Măgura13 mii lei
4 achiziții
- Comuna Gălbinași10 mii lei
9 achiziții
- Comuna Țintești6.320 lei
1 achiziție
- Comuna Rușețu6.089 lei
3 achiziții
- Comuna C.A. Rosetti4.635 lei
3 achiziții
- Comuna Mihăilești4.490 lei
1 achiziție
4 achiziții
3 achiziții
- Comuna Viperești3.571 lei
2 achiziții
- Comuna Largu3.505 lei
2 achiziții
- Comuna Valea Salciei3.145 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Viperesti2.935 lei
1 achiziție
- Comuna Chiojdu2.903 lei
1 achiziție
- Comuna Racovițeni2.787 lei
1 achiziție
- Comuna Gherăseni2.787 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Administratia Domeniului Public2.432 lei
3 achiziții
- Comuna Colți2.097 lei
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele2.049 lei
1 achiziție
- Clubul Sportiv Municipal Buzau1.791 lei
2 achiziții
2 achiziții
1 achiziție
- Comuna Blăjani1.432 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 29 aprilie 2026Achiziție directă | Asigurari RCASEAP DA40275107 | Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau | 13.523 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA40651435 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 13.078 lei |
| 18 martie 2026Achiziție directă | ASIGURAREA DE RASPUNDERE CIVILA GENERALA SPITALSEAP DA40025408 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 12.734 lei |
| 18 septembrie 2026Achiziție directă | Asigurari R.C.A.SEAP DA41219052 | Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau | 8.463 lei |
| 2 februarie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA39756644 | Comuna Săpoca | 8.091 lei |
| 20 martie 2026Achiziție directă | Asigurari RCASEAP DA40045892 | Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau | 7.592 lei |
| 6 februarie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA39785202 | Comuna Țintești | 6.320 lei |
| 3 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA41107296 | Comuna Măgura | 4.737 lei |
| 20 mai 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA40435404 | Comuna Săpoca | 4.727 lei |
| 16 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Asigurare RCA pentru BZ08RNK si BZ20FILSEAP DAN2781050 | Comuna Puiești | 4.673 lei |
| 9 ianuarie 2026Achiziție directă | ASIGURARE AUTOSEAP DA39628551 | Comuna Măgura | 4.490 lei |
| 28 ianuarie 2026Achiziție directă | Polita RCASEAP DA39730103 | Comuna Mihăilești | 4.490 lei |
| 16 aprilie 2026Achiziție directă | Asigurari RCASEAP DA40191147 | Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau | 4.251 lei |
| 31 iulie 2026Cumpărare directă (notificare) | Asigurare RCA - BZ08MMUSEAP DAN2821614 | Comuna Puiești | 4.127 lei |
| 8 septembrie 2026Achiziție directă | servicii asigurareSEAP DA41132354 | Comuna Săpoca | 4.110 lei |
| 13 mai 2026Cumpărare directă (notificare) | Asigurari, CASCO BZ08RNK SI ACCIDENTE PERSOANE BZ08RNK SI BZ20FIL - 12 LUNISEAP DAN2754764 | Comuna Puiești | 3.367 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii asigurare microbuz scolar BZ-01-PVSSEAP DA41123368 | Comuna Valea Salciei | 3.145 lei |
| 12 martie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA39997763 | Comuna Gălbinași | 3.125 lei |
| 5 martie 2026Achiziție directă | Servicii asigurareSEAP DA39944395 | Scoala Gimnaziala Viperesti | 2.935 lei |
| 15 ianuarie 2026Achiziție directă | ASIGURARE AUTOSEAP DA39653445 | Comuna Chiojdu | 2.903 lei |
| 21 septembrie 2026Cumpărare directă (notificare) | POLITA ASIGURARE 1 BUC X 2822,63 LEISEAP DAN2858697 | Comuna C.A. Rosetti | 2.823 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Asigurare Microbuz Scolar OPEL MOVANO-CIBROSEAP DA41253386 | Comuna Racovițeni | 2.787 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | servicii asigurareSEAP DA41260709 | Comuna Gherăseni | 2.787 lei |
| 20 martie 2026Achiziție directă | Asigurare RCASEAP DA40046783 | Comuna Viperești | 2.673 lei |
| 16 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Servicii de asigurare a bunurilor mobile şi imobile aferente sediului filialei bibliotecii împotriva tuturor riscurilorSEAP DAN2658967 | Biblioteca Judeteana "V. Voiculescu" Buzau | 2.613 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
