Banii publici în județul Buzău, firme
Regista Digital S.A.
Achizițiile publice câștigate de Regista Digital S.A. (cod fiscal 44681966) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
48 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
7
Instituții
6
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Vernești16 mii lei
1 achiziție
- Comuna Bălăceanu9.120 lei
2 achiziții
- Comuna Gherăseni8.640 lei
1 achiziție
- Comuna Breaza7.200 lei
1 achiziție
- Spitalul De Boli Cronice Smeeni4.800 lei
1 achiziție
- Comuna C.A. Rosetti1.545 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 29 iulie 2026Achiziție directă | Regista PRO – Platformă de Management al Documentelor și Fluxurilor - LSEAP DA40903269 | Comuna Vernești | 16.200 lei |
| 25 martie 2026Achiziție directă | Platformă de Management al Documentelor și Fluxurilor - SSEAP DA40073963 | Comuna Gherăseni | 8.640 lei |
| 30 ianuarie 2026Achiziție directă | Regista - Registratură PRO, Managementul Documentelor - Extra SmallSEAP DA39744406 | Comuna Breaza | 7.200 lei |
| 26 martie 2026Achiziție directă | Regista PRO – XSSEAP DA40082310 | Comuna Bălăceanu | 6.120 lei |
| 10 martie 2026Cumpărare directă (notificare) | SERVICII DE REGISTRATURA ELECTRONICASEAP DAN2700615 | Spitalul De Boli Cronice Smeeni | 4.800 lei |
| 16 iulie 2026Achiziție directă | Regista – Sesizări Succesorale – XSSEAP DA40837909 | Comuna Bălăceanu | 3.000 lei |
| 12 august 2026Cumpărare directă (notificare) | Regista-Sesizari/Succesorale 15.08 -15.12.2026SEAP DAN2830402 | Comuna C.A. Rosetti | 1.545 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
