Banii publici în județul Buzău, firme
Uniqa Asigurari SA
Achizițiile publice câștigate de Uniqa Asigurari SA (cod fiscal 1813613) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
134 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
20
Instituții
12
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Costești32 mii lei
2 achiziții
- Consiliul Județean Buzău23 mii lei
5 achiziții
- Comuna Glodeanu Siliștea22 mii lei
2 achiziții
- Comuna Ghergheasa21 mii lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Grebanu8.000 lei
1 achiziție
- Comuna Zărnești6.285 lei
1 achiziție
- Comuna Luciu5.518 lei
1 achiziție
- Orașul Pogoanele4.792 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Siriu3.720 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Topliceni805 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 19 martie 2026Achiziție directă | servicii de asigurare a constructiilor impotriva tuturor riscurilorSEAP DA40035158 | Comuna Glodeanu Siliștea | 17.650 lei |
| 25 martie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiri si bunuriSEAP DA40071982 | Comuna Costești | 16.902 lei |
| 27 martie 2026Achiziție directă | Asigurare CASCO si ACAPASEAP DA40090975 | Comuna Ghergheasa | 15.653 lei |
| 26 martie 2026Achiziție directă | asigurare CASCOSEAP DA40081153 | Comuna Costești | 15.428 lei |
| 11 februarie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiriSEAP DA39814994 | Consiliul Județean Buzău | 9.785 lei |
| 30 iunie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiri si bunuriSEAP DA40735306 | Scoala Gimnaziala Grebanu | 8.000 lei |
| 18 mai 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiriSEAP DA40418389 | Comuna Zărnești | 6.285 lei |
| 17 iunie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiri si bunuriSEAP DA40644234 | Comuna Ghergheasa | 5.699 lei |
| 6 mai 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiri si bunuriSEAP DA40324046 | Comuna Luciu | 5.518 lei |
| 27 ianuarie 2026Achiziție directă | asigurare CASCO dacia dusterSEAP DA39715000 | Orașul Pogoanele | 4.792 lei |
| 20 ianuarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Asigurare Sala Multifunctionala Str.Horticolei, nr.56SEAP DAN2661354 | Consiliul Județean Buzău | 4.744 lei |
| 3 iunie 2026Achiziție directă | Asigurare accidente persoane de grup - 20 membri: -deces din accident: 25.000 ron/pers. -invaliditatSEAP DA40544031 | Comuna Glodeanu Siliștea | 4.193 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | CASCO BZ21CAD + Bz53CAD +BZ10CADSEAP DA41089300 | Oficiul De Cadastru Si Publicitate Imobiliara Buzau | 4.044 lei |
| 5 august 2026Achiziție directă | Servicii de asigurareSEAP DA40938641 | Comuna Siriu | 3.720 lei |
| 25 februarie 2026Cumpărare directă (notificare) | Asicurare CascoSEAP DAN2689843 | Consiliul Județean Buzău | 3.256 lei |
| 11 martie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiri si bunuriSEAP DA39979837 | Consiliul Județean Buzău | 2.947 lei |
| 13 iulie 2026Achiziție directă | Oferta asigurare cladiriSEAP DA40808988 | Consiliul Județean Buzău | 2.531 lei |
| 20 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare raspundere civilaSEAP DA40200683 | Serviciul De Ambulanta Judetean Buzau | 2.298 lei |
| 16 iulie 2026Cumpărare directă (notificare) | servicii de asigurare accidente ACAPASEAP DAN2810107 | Comuna Topliceni | 511 lei |
| 16 martie 2026Cumpărare directă (notificare) | polita cascoSEAP DAN2704315 | Comuna Topliceni | 294 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
