Banii publici în județul Buzău
Scoala Gimnaziala Minzalesti
Achizițiile publicate în SEAP de Scoala Gimnaziala Minzalesti, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026: 198.277 lei în 31 achiziții. Cel mai mare furnizor: Fixall Moft Computers (25% din valoare).
Total
198 mii lei
1 ianuarie – 30 septembrie 2026
Achiziții directe
198 mii lei
31 cumpărări
Contracte cu procedură
0 lei
0 contracte
Furnizori
20+
firme plătite
Pe luni
Pe ce a cheltuit
- Telecomunicații29 mii lei
- Servicii de transport auxiliare29 mii lei
- Tipărituri27 mii lei
- Agricultură și silvicultură24 mii lei
- Birotică și IT20 mii lei
- Îmbrăcăminte15 mii lei
- Servicii IT12 mii lei
- Consultanță, juridic, publicitate11 mii lei
Firmele care au primit banii
La contractele câștigate în asociere, valoarea se împarte egal între membri.
- Fixall Moft Computers50 mii lei
2 achiziții
- Mika Holiday Travel29 mii lei
1 achiziție
- Macrov Trust S.R.L.25 mii lei
1 achiziție
- Tehno Forest Integral S.R.L.24 mii lei
1 achiziție
- Mod Traditional Art15 mii lei
1 achiziție
- SC Elisab Consult S.R.L.11 mii lei
1 achiziție
- Viva Control6.450 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Sinmadi Aldea5.208 lei
2 achiziții
- Infosoft Solutions & Audit SRL4.400 lei
1 achiziție
- Consim Prefab3.613 lei
2 achiziții
- Autotranzit3.576 lei
2 achiziții
- Asociatia Egomundi3.200 lei
1 achiziție
- Medical Alro Mind1.900 lei
1 achiziție
- Pure Aqua Min1.800 lei
1 achiziție
- Smartadmin1.500 lei
1 achiziție
- Eurosting Aaw Industry1.286 lei
1 achiziție
- D&c Real Solutions1.193 lei
1 achiziție
- Digital Cuisine1.180 lei
2 achiziții
- Sanmed 631.120 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 19 mai 2026Achiziție directă | Echipamente IT- Sistem audio video integratSEAP DA40423676 | Fixall Moft Computers | 29.300 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | EXCURSIE BRASOV 18.06.2026 -PROGRAM PNRASSEAP DA40605597 | Mika Holiday Travel | 29.000 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | Materiale promotionale si de informare proiect PNRASSEAP DA40826309 | Macrov Trust S.R.L. | 24.940 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Lemne foc fagSEAP DA40602709 | Tehno Forest Integral S.R.L. | 24.000 lei |
| 7 iulie 2026Achiziție directă | Consumabile Birotica si Papetarie PNRASSEAP DA40772952 | Fixall Moft Computers | 20.250 lei |
| 24 martie 2026Achiziție directă | Costume populare traditionaleSEAP DA40063562 | Mod Traditional Art | 14.520 lei |
| 16 februarie 2026Achiziție directă | Workshop cu Tema: „Formarea unei culturi a respectului și empatiei în școală”SEAP DA39837967 | SC Elisab Consult S.R.L. | 10.800 lei |
| 28 august 2026Achiziție directă | Platforma de management educational VIVA-CatalogSEAP DA41068735 | Viva Control | 6.450 lei |
| 22 mai 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI OPEL MOVANOSEAP DA40460178 | S.C. Domas Insurance Broker De Asigurare S.R.L. | 5.406 lei |
| 10 februarie 2026Achiziție directă | Servicii informatice Contabilitate Bugetara, FOREXEBUG, Buget si export FOREXEBUG,SituatiiSEAP DA39807047 | Infosoft Solutions & Audit SRL | 4.400 lei |
| 26 august 2026Achiziție directă | Materiale curatenie, diverseSEAP DA41054873 | Sinmadi Aldea | 4.337 lei |
| 22 aprilie 2026Achiziție directă | Curs formare profesională învățământ preuniv. - INTELIGENȚA EMOȚIONALĂ PENTRU EDUCAȚIE PERFROMANTĂSEAP DA40224585 | Asociatia Egomundi | 3.200 lei |
| 16 septembrie 2026Achiziție directă | Anvelope microbuz, serviciiSEAP DA41192184 | Consim Prefab | 2.713 lei |
| 21 iulie 2026Achiziție directă | Reparatie OPEL MOVANOSEAP DA40860823 | Autotranzit | 2.164 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII PSIHIATRIESEAP DA41253574 | Medical Alro Mind | 1.900 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | CHIRIE LUNARA DOZATOR APASEAP DA41207168 | Pure Aqua Min | 1.800 lei |
| 19 mai 2026Achiziție directă | Servicii de configurare si acces platforma educationala ePortofoliu.roSEAP DA40426015 | Smartadmin | 1.500 lei |
| 26 martie 2026Achiziție directă | Reparatie OPEL MOVANOSEAP DA40085395 | Autotranzit | 1.412 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | Verificare si incarcare stingatoare + stingatoare noiSEAP DA41201501 | Eurosting Aaw Industry | 1.286 lei |
| 6 mai 2026Achiziție directă | Materiale didactice, consumabile birouSEAP DA40324956 | D&c Real Solutions | 1.193 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii medicina munciiSEAP DA41253509 | Sanmed 63 | 1.120 lei |
| 18 mai 2026Achiziție directă | Carti premii si diplome scolareSEAP DA40412269 | Abc Distributie Carte | 952 lei |
| 26 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de vulcanizareSEAP DA40714114 | Consim Prefab | 900 lei |
| 26 martie 2026Achiziție directă | Materiale curatenie, diverseSEAP DA40079495 | Sinmadi Aldea | 870 lei |
| 15 mai 2026Achiziție directă | Carti premiiSEAP DA40400932 | Libris S.R.L. | 858 lei |
| 8 iunie 2026Achiziție directă | Consumabile HusqvarnaSEAP DA40566358 | SC Forest & Garden Import - Export SRL | 805 lei |
| 5 mai 2026Achiziție directă | CONTABILITATEA INSTITUȚIILOR PUBLICE, NOUL ALOPSEAP DA40311319 | Diplomatic Training | 760 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Creare website scoalaSEAP DA41235883 | Digital Cuisine | 700 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Mentenanta anuala website scoala/gradinitaSEAP DA41236212 | Digital Cuisine | 480 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Consumabile HusqvarnaSEAP DA41079790 | SC Forest & Garden Import - Export SRL | 182 lei |
Cele mai recente
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | SERVICII PSIHIATRIESEAP DA41253574 | Medical Alro Mind | 1.900 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii medicina munciiSEAP DA41253509 | Sanmed 63 | 1.120 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Creare website scoalaSEAP DA41235883 | Digital Cuisine | 700 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Mentenanta anuala website scoala/gradinitaSEAP DA41236212 | Digital Cuisine | 480 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | CHIRIE LUNARA DOZATOR APASEAP DA41207168 | Pure Aqua Min | 1.800 lei |
| 17 septembrie 2026Achiziție directă | Verificare si incarcare stingatoare + stingatoare noiSEAP DA41201501 | Eurosting Aaw Industry | 1.286 lei |
| 16 septembrie 2026Achiziție directă | Anvelope microbuz, serviciiSEAP DA41192184 | Consim Prefab | 2.713 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Consumabile HusqvarnaSEAP DA41079790 | SC Forest & Garden Import - Export SRL | 182 lei |
| 28 august 2026Achiziție directă | Platforma de management educational VIVA-CatalogSEAP DA41068735 | Viva Control | 6.450 lei |
| 26 august 2026Achiziție directă | Materiale curatenie, diverseSEAP DA41054873 | Sinmadi Aldea | 4.337 lei |
| 21 iulie 2026Achiziție directă | Reparatie OPEL MOVANOSEAP DA40860823 | Autotranzit | 2.164 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | Materiale promotionale si de informare proiect PNRASSEAP DA40826309 | Macrov Trust S.R.L. | 24.940 lei |
| 7 iulie 2026Achiziție directă | Consumabile Birotica si Papetarie PNRASSEAP DA40772952 | Fixall Moft Computers | 20.250 lei |
| 26 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de vulcanizareSEAP DA40714114 | Consim Prefab | 900 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | EXCURSIE BRASOV 18.06.2026 -PROGRAM PNRASSEAP DA40605597 | Mika Holiday Travel | 29.000 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Cod fiscal 29122162. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
