Banii publici în județul Buzău
Unitatea Militara 01710
Achizițiile publicate în SEAP de Unitatea Militara 01710, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026: 112.446 lei în 22 achiziții. Cel mai mare furnizor: Trans Auto Aex SRL (41% din valoare).
Total
112 mii lei
1 ianuarie – 30 septembrie 2026
Achiziții directe
112 mii lei
22 cumpărări
Contracte cu procedură
0 lei
0 contracte
Furnizori
15
firme plătite
Pe luni
Pe ce a cheltuit
- Agricultură și silvicultură47 mii lei
- Alimente31 mii lei
- Reparații și întreținere24 mii lei
- Echipamente electrice5.025 lei
- CPV 162.272 lei
- Mobilier1.976 lei
- Vehicule și piese852 lei
Firmele care au primit banii
La contractele câștigate în asociere, valoarea se împarte egal între membri.
- Trans Auto Aex SRL47 mii lei
2 achiziții
- S.C. Olymel Flamingo Food S.R.L.31 mii lei
3 achiziții
- S.C. Irum S.A. S.A.7.910 lei
3 achiziții
- Vectra Exim6.980 lei
1 achiziție
- Kuhn Romania5.098 lei
1 achiziție
- Endress Zenessis Group4.042 lei
1 achiziție
- Socomat Trade S.R.L.2.272 lei
1 achiziție
- Frigorifica2.095 lei
1 achiziție
- Media Tehno Cablu1.898 lei
1 achiziție
- S.C. Hygiene Plus1.234 lei
1 achiziție
- Novarum Proficio1.032 lei
1 achiziție
- Duexim852 lei
1 achiziție
- Urvas Com742 lei
1 achiziție
- S.C. Popica S.R.L.649 lei
3 achiziții
- Rol Car SRL300 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 19 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul cazarmareSEAP DA41020045 | Trans Auto Aex SRL | 40.320 lei |
| 25 mai 2026Achiziție directă | Achizitie produse alimentareSEAP DA40470600 | Olymel Flamingo Food | 25.713 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Achiziíe serviciu revizie tehnică anuală Încărcător Frontal JCB 3CX14MFVMSEAP DA41238883 | Vectra Exim | 6.980 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie cherestea rășinoase de resortul cazarmareSEAP DA41245275 | Trans Auto Aex SRL | 6.250 lei |
| 26 august 2026Achiziție directă | Achiziíe serviciu revizie tehnică anuală buldozer KomatsuSEAP DA41053863 | Kuhn Romania | 5.098 lei |
| 15 mai 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul autoSEAP DA40403575 | Irum S.A. | 4.910 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Achiziție serviciu revizie tehnică anuală grup electrogen 50 kwa aflat în perioada de garanțieSEAP DA41084302 | Endress Zenessis Group | 4.042 lei |
| 17 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare produse agroalimentare pentru asigurarea Normei de hrană 12B și 12DSEAP DAN2782521 | S.C. Olymel Flamingo Food S.R.L. | 3.726 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul tehnicSEAP DA41262314 | Socomat Trade S.R.L. | 2.272 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul cazarmareSEAP DA41289778 | Frigorifica | 2.095 lei |
| 11 martie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul cazarmareSEAP DA39985825 | Media Tehno Cablu | 1.898 lei |
| 23 februarie 2026Achiziție directă | Achizitie serviciu de resortul autoSEAP DA39875718 | Irum S.A. | 1.500 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | RevizieTractor IrumSEAP DAN2790636 | S.C. Irum S.A. S.A. | 1.500 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare produse agroalimentare pentru asigurarea Normei de hrană 12B și 12DSEAP DAN2790632 | S.C. Olymel Flamingo Food S.R.L. | 1.333 lei |
| 13 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul MSHSEAP DA40990340 | S.C. Hygiene Plus | 1.234 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul tehnicSEAP DA41259047 | Novarum Proficio | 1.032 lei |
| 17 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul autoSEAP DA40999318 | Duexim | 852 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie utilaje de resortul MSHSEAP DA41242862 | Urvas Com | 742 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare pâine pentru acordarea normei 12BSEAP DAN2790621 | S.C. Popica S.R.L. | 303 lei |
| 20 august 2026Achiziție directă | Achizitie serviciu diagnozăSEAP DA41021471 | Rol Car SRL | 300 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare pâine pentru acordarea Normei 12BSEAP DAN2790611 | S.C. Popica S.R.L. | 173 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare pâine acordarea Normei 12BSEAP DAN2790627 | S.C. Popica S.R.L. | 173 lei |
Cele mai recente
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul cazarmareSEAP DA41289778 | Frigorifica | 2.095 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul tehnicSEAP DA41262314 | Socomat Trade S.R.L. | 2.272 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul tehnicSEAP DA41259047 | Novarum Proficio | 1.032 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie cherestea rășinoase de resortul cazarmareSEAP DA41245275 | Trans Auto Aex SRL | 6.250 lei |
| 23 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie utilaje de resortul MSHSEAP DA41242862 | Urvas Com | 742 lei |
| 22 septembrie 2026Achiziție directă | Achiziíe serviciu revizie tehnică anuală Încărcător Frontal JCB 3CX14MFVMSEAP DA41238883 | Vectra Exim | 6.980 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Achiziție serviciu revizie tehnică anuală grup electrogen 50 kwa aflat în perioada de garanțieSEAP DA41084302 | Endress Zenessis Group | 4.042 lei |
| 26 august 2026Achiziție directă | Achiziíe serviciu revizie tehnică anuală buldozer KomatsuSEAP DA41053863 | Kuhn Romania | 5.098 lei |
| 20 august 2026Achiziție directă | Achizitie serviciu diagnozăSEAP DA41021471 | Rol Car SRL | 300 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul cazarmareSEAP DA41020045 | Trans Auto Aex SRL | 40.320 lei |
| 17 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul autoSEAP DA40999318 | Duexim | 852 lei |
| 13 august 2026Achiziție directă | Achizitie bunuri materiale de resortul MSHSEAP DA40990340 | S.C. Hygiene Plus | 1.234 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | RevizieTractor IrumSEAP DAN2790636 | S.C. Irum S.A. S.A. | 1.500 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare produse agroalimentare pentru asigurarea Normei de hrană 12B și 12DSEAP DAN2790632 | S.C. Olymel Flamingo Food S.R.L. | 1.333 lei |
| 26 iunie 2026Cumpărare directă (notificare) | Furnizare pâine pentru acordarea normei 12BSEAP DAN2790621 | S.C. Popica S.R.L. | 303 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Cod fiscal 5033661. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
