Banii publici în județul Buzău, firme
Centromedica 2000 SRL
Achizițiile publice câștigate de Centromedica 2000 SRL (cod fiscal 13124485) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
216 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
78
Instituții
30
din județul Buzău
De la cine a primit bani
24 achiziții
- Spital Municipal Ramnicu Sarat26 mii lei
1 achiziție
- Municipiul Râmnicu Sărat14 mii lei
1 achiziție
- Comuna Balta Albă14 mii lei
1 achiziție
- Directia De Asistenta Sociala9.520 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea4.940 lei
1 achiziție
2 achiziții
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr 63.660 lei
1 achiziție
- Comuna Glodeanu Siliștea3.655 lei
1 achiziție
- Comuna Costești3.625 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Vernescu3.540 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu3.060 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Colegiul Economic „Regele Mihai I”3.000 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Siriu2.960 lei
1 achiziție
- Comuna Cozieni2.850 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Comuna Săgeata2.380 lei
1 achiziție
- Comuna Grebănu2.310 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului2.160 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 15 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA39655745 | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 25.950 lei |
| 23 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA39701614 | Municipiul Râmnicu Sărat | 14.000 lei |
| 9 februarie 2026Achiziție directă | SERVICII DE MEDICINA MUNCIISEAP DA39800837 | Comuna Balta Albă | 13.525 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41163426 | Directia De Asistenta Sociala | 9.520 lei |
| 15 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina muncii, SGA PHSEAP DA40621180 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 8.740 lei |
| 16 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE MEDICINA MUNCIISEAP DA40185413 | Banca De Resurse Genetice Vegetale - Pentru Legumicultura, Floricultura, Plante Aromatice Si Medicinale Buzau | 6.840 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41090612 | Colegiul National Pedagogic Spiru Haret Bz | 6.750 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina muncii, ILSEAP DA40601942 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 6.235 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41122288 | Centrul Judetean De Resurse Si Asistenta Educationala | 5.750 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40602096 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 5.475 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41100314 | Scoala Gimnaziala Glodeanu Silistea | 4.940 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40601748 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 4.825 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Servicii de medicina muncii-scoliSEAP DA41079277 | Scoala Gimnaziala Nicu Constantinescu | 4.500 lei |
| 28 mai 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40508571 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 4.230 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40117541 | Parchetul De Pe Langa Tribunalul Buzau | 4.070 lei |
| 20 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40204536 | Statiunea De Cercetare Dezvoltare Pentru Legumicultura Buzau | 4.070 lei |
| 28 mai 2026Achiziție directă | Servicii de medicina muncii, BZSEAP DA40508534 | Administratia Bazinala De Apa Buzau Ialomita | 4.030 lei |
| 29 septembrie 2026Achiziție directă | serv med munciiSEAP DA41288267 | Scoala Gimnaziala Constantin Brancoveanu | 3.840 lei |
| 25 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41265288 | Centrul Scolar De Educatie Incluziva Ramnicu Sarat | 3.780 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41295274 | Scoala Gimnaziala Nr 6 | 3.660 lei |
| 2 septembrie 2026Achiziție directă | 1. Examen clinic general anual 2. Aviz medicina muncii anual 3. Examen psihologic 4. Testare acuitatSEAP DA41098712 | Comuna Glodeanu Siliștea | 3.655 lei |
| 15 aprilie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA40181163 | Comuna Costești | 3.625 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41221177 | Colegiul National "Al. Vlahuta" Ramnicu Sarat | 3.240 lei |
| 21 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de medicina munciiSEAP DA41229576 | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 3.060 lei |
| 14 septembrie 2026Achiziție directă | ANALIZE MEDICALESEAP DA41176870 | Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii | 3.030 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
