Banii publici în județul Buzău
Scoala Gimnaziala Nicu Constantinescu
Achizițiile publicate în SEAP de Scoala Gimnaziala Nicu Constantinescu, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026: 732.250 lei în 1.476 achiziții. Cel mai mare furnizor: Tian Activ Compact S.R.L. (48% din valoare).
Total
732 mii lei
1 ianuarie – 30 septembrie 2026
Achiziții directe
732 mii lei
1.476 cumpărări
Contracte cu procedură
0 lei
0 contracte
Furnizori
20+
firme plătite
Pe luni
Pe ce a cheltuit
- Alimente305 mii lei
- Mobilier126 mii lei
- Servicii de transport auxiliare82 mii lei
- Agricultură și silvicultură70 mii lei
- Tipărituri28 mii lei
- Utilaje industriale24 mii lei
- Servicii IT19 mii lei
- Salubrizare și mediu13 mii lei
Firmele care au primit banii
La contractele câștigate în asociere, valoarea se împarte egal între membri.
- Tian Activ Compact S.R.L.350 mii lei
1391 achiziții
- Idea Papel Distribution124 mii lei
26 achiziții
- Old Line Travel82 mii lei
2 achiziții
- Wmc Guard Security SRL24 mii lei
2 achiziții
- Panilux M&m20 mii lei
1 achiziție
- Boromir Ind20 mii lei
1 achiziție
- Asociatia Education First12 mii lei
1 achiziție
- Hypersoft9.000 lei
1 achiziție
- SC Korekt Print Paper Distribution7.934 lei
2 achiziții
- SC Myk Prod Distribution SRL7.095 lei
2 achiziții
- Dedeman S.R.L.6.330 lei
5 achiziții
- Viva Control6.000 lei
1 achiziție
- Electric Popică Pram S.R.L.5.800 lei
1 achiziție
- Dal Trustcons SRL5.687 lei
2 achiziții
- Eddel 3d Serv5.680 lei
1 achiziție
- Robert Com 94 SRL5.000 lei
1 achiziție
- Eddel Expert Team4.970 lei
1 achiziție
- Centromedica 2000 SRL4.600 lei
2 achiziții
- Dr. Manolache Raluca Elena4.500 lei
1 achiziție
- Infosoft Solutions & Audit SRL4.100 lei
4 achiziții
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 22 mai 2026Achiziție directă | Pachet servicii Tabără de vară Maramureș 21-27.06.2026SEAP DA40460608 | Old Line Travel | 70.000 lei |
| 14 septembrie 2026Achiziție directă | pachet produse cofetarie patiserieSEAP DA41170315 | Panilux M&m | 20.000 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | FRANZELA INTEGRALA CU MAIA FELIATA 0,500 KGSEAP DA41077611 | Boromir Ind | 19.500 lei |
| 2 iunie 2026Achiziție directă | Sistem control accesSEAP DA40532303 | Wmc Guard Security SRL | 13.221 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Invatamant Primar - BaietiSEAP DA41090352 | Idea Papel Distribution | 12.954 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Invatamant Primar - FeteSEAP DA41090339 | Idea Papel Distribution | 12.344 lei |
| 26 mai 2026Achiziție directă | Pachet Carti Premiere Scolara - Invatamant PrimarSEAP DA40486196 | Idea Papel Distribution | 12.270 lei |
| 11 martie 2026Achiziție directă | PROGRAM FORMARE CONTINUA MANAGEMENTUL INVATARIISEAP DA39983515 | Asociatia Education First | 12.100 lei |
| 3 martie 2026Achiziție directă | Excursie 1 zi la Ploiești - 01.04.2026SEAP DA39925513 | Old Line Travel | 11.900 lei |
| 2 iunie 2026Achiziție directă | Sistem control accesSEAP DA40532264 | Wmc Guard Security SRL | 10.738 lei |
| 9 ianuarie 2026Achiziție directă | Abonament lunar SISTEM CONTABIL ADMINISTRARE PATRIMONIU SI EVIDENTA DEBITORI - GPP_BZSEAP DA39626296 | Hypersoft | 9.000 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Invatamant Gimnazial - BaietiSEAP DA41090380 | Idea Papel Distribution | 8.839 lei |
| 23 martie 2026Achiziție directă | Pachet rechiziteSEAP DA40059607 | Idea Papel Distribution | 8.299 lei |
| 20 iulie 2026Achiziție directă | PRODUSE DE CURATATSEAP DA40850883 | SC Korekt Print Paper Distribution | 7.484 lei |
| 12 iunie 2026Achiziție directă | pachet produse curatenieSEAP DA40615628 | SC Myk Prod Distribution SRL | 7.031 lei |
| 20 martie 2026Achiziție directă | PACHET MATERIALE DE CURATENIESEAP DA40044748 | Tian Activ Compact S.R.L. | 6.989 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Grupa Mare FeteSEAP DA41090272 | Idea Papel Distribution | 6.096 lei |
| 16 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platforma informatică de management organizational - VivaSEAP DA40636800 | Viva Control | 6.000 lei |
| 6 aprilie 2026Achiziție directă | Interventie la inst.electrica de iluminat si prizeSEAP DA40148289 | Electric Popică Pram S.R.L. | 5.800 lei |
| 27 august 2026Achiziție directă | Pachet Dezinsectie / Dezinfectie / DeratizareSEAP DA41059602 | Eddel 3d Serv | 5.680 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Grupa Mijlocie BaietiSEAP DA41090169 | Idea Papel Distribution | 5.182 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Grupa Mare BaietiSEAP DA41090195 | Idea Papel Distribution | 5.182 lei |
| 26 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor electrice de constructiiSEAP DA39708602 | Dal Trustcons SRL | 5.031 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | Prestari servicii SSMSEAP DA41164773 | Robert Com 94 SRL | 5.000 lei |
| 11 februarie 2026Achiziție directă | Pachet Dezinsectie / Dezinfectie / DeratizareSEAP DA39815053 | Eddel Expert Team | 4.970 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Invatamant Gimnazial - FeteSEAP DA41090369 | Idea Papel Distribution | 4.572 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Servicii medicale psihiatriceSEAP DA41076403 | Dr. Manolache Raluca Elena | 4.500 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Servicii de medicina muncii-scoliSEAP DA41079277 | Centromedica 2000 SRL | 4.500 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Grupa Mijlocie FeteSEAP DA41090154 | Idea Papel Distribution | 4.267 lei |
| 1 septembrie 2026Achiziție directă | Pachet Rechizite Grupa Mijlocie FeteSEAP DA41090237 | Idea Papel Distribution | 4.267 lei |
Cele mai recente
| Data | Ce | Câștigător | Valoare |
|---|---|---|---|
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | mereSEAP DA41300456 | Tian Activ Compact S.R.L. | 362 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | iaurt cremosoSEAP DA41300418 | Tian Activ Compact S.R.L. | 289 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | bananeSEAP DA41300439 | Tian Activ Compact S.R.L. | 260 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | ouaSEAP DA41300545 | Tian Activ Compact S.R.L. | 204 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | CEAPASEAP DA41300818 | Tian Activ Compact S.R.L. | 63 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | dovleceiSEAP DA41300592 | Tian Activ Compact S.R.L. | 50 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | fideaSEAP DA41300751 | Tian Activ Compact S.R.L. | 41 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | telemeaSEAP DA41300806 | Tian Activ Compact S.R.L. | 40 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | cartofi dulciSEAP DA41300569 | Tian Activ Compact S.R.L. | 32 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | morcov babySEAP DA41300737 | Tian Activ Compact S.R.L. | 29 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | ardei rosuSEAP DA41300793 | Tian Activ Compact S.R.L. | 22 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | smantanaSEAP DA41300626 | Tian Activ Compact S.R.L. | 18 lei |
| 30 septembrie 2026Achiziție directă | telinaSEAP DA41300772 | Tian Activ Compact S.R.L. | 7 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de verificarea/curatarea coșului de fum la CT pe combustibil gazosSEAP DA41273795 | Alca Miral | 900 lei |
| 28 septembrie 2026Achiziție directă | mereSEAP DA41274419 | Tian Activ Compact S.R.L. | 364 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Cod fiscal 18231245. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
