Banii publici în județul Buzău, firme
Domas Insurance Broker De Asigurare SRL
Achizițiile publice câștigate de Domas Insurance Broker De Asigurare SRL (cod fiscal 23884240) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
174 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
26
Instituții
12
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Stîlpu93 mii lei
5 achiziții
- Orașul Pogoanele19 mii lei
6 achiziții
- Comuna Costești18 mii lei
1 achiziție
- Comuna Unguriu6.156 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Boldu5.500 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Minzalesti5.406 lei
1 achiziție
- Comuna Cernătești5.023 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Lopatari4.915 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Comuna Luciu3.594 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 12 august 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare pentru cladiri si bunuriSEAP DA40982222 | Comuna Stîlpu | 85.108 lei |
| 11 iunie 2026Achiziție directă | ASIGURARE PENTRU CLADIRI ,BUNURI SI RASPUNDERE PJSEAP DA40611885 | Comuna Costești | 17.602 lei |
| 12 ianuarie 2026Achiziție directă | RCA pe 12 luni microbuz electricSEAP DA39630986 | Orașul Pogoanele | 9.765 lei |
| 31 august 2026Achiziție directă | Asigurare facultativa ”toate riscurile ” pentru imobilul Primariei pe 12 luniSEAP DA41078835 | Comuna Boldu | 5.500 lei |
| 6 mai 2026Achiziție directă | RCA 12 luni - microbuz scolarSEAP DA40322032 | Orașul Pogoanele | 5.406 lei |
| 22 mai 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI OPEL MOVANOSEAP DA40460178 | Scoala Gimnaziala Minzalesti | 5.406 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | Achizitie servicii de asigurare de raspundere civila autoSEAP DA41163570 | Comuna Stîlpu | 5.406 lei |
| 14 aprilie 2026Achiziție directă | RCA 12 luniSEAP DA40172861 | Comuna Cernătești | 5.023 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | rca 12 luni microbuz B8SEAP DA41167824 | Liceul Tehnologic Lopatari | 4.915 lei |
| 11 februarie 2026Achiziție directă | rca 12 microbuz B1SEAP DA39818819 | Comuna Unguriu | 4.705 lei |
| 8 mai 2026Achiziție directă | CASCO 12 LUNI AUTOTURISMSEAP DA40348468 | Directia Judeteana De Evidenta A Persoanelo Buzau | 3.376 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B4 AUTOUTILITARASEAP DA40816423 | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 3.041 lei |
| 7 septembrie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B1 AutoutilitaraSEAP DA41120145 | Consiliul Local Unguriu - Serviciul Apa Canal | 2.667 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B8 AUTOUTILITARASEAP DA40816359 | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 2.234 lei |
| 1 aprilie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B8 MicrobuzSEAP DA40116713 | Comuna Luciu | 2.097 lei |
| 21 ianuarie 2026Achiziție directă | RCA pe 12 luni autospeciala pompieriSEAP DA39683926 | Orașul Pogoanele | 1.534 lei |
| 18 martie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI AUTOTURISM B8SEAP DA40024543 | Comuna Luciu | 1.497 lei |
| 12 martie 2026Achiziție directă | Achizitie Asigurare RCASEAP DA39996099 | Comuna Stîlpu | 1.469 lei |
| 24 aprilie 2026Achiziție directă | rca 12 autoutilitara B8SEAP DA40244844 | Comuna Unguriu | 1.451 lei |
| 14 mai 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare de Raspundere civila autoSEAP DA40393245 | Comuna Stîlpu | 1.323 lei |
| 24 septembrie 2026Achiziție directă | RCA dacia dusterSEAP DA41253864 | Orașul Pogoanele | 1.264 lei |
| 8 mai 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B7 autoturismSEAP DA40348447 | Directia Judeteana De Evidenta A Persoanelo Buzau | 943 lei |
| 14 iulie 2026Achiziție directă | RCA 12 LUNI B8 autoturismSEAP DA40816290 | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 817 lei |
| 22 ianuarie 2026Achiziție directă | RCA buldoexcavatorSEAP DA39695893 | Orașul Pogoanele | 764 lei |
| 11 septembrie 2026Achiziție directă | asigurare RCA pe 12 luni - tractorasSEAP DA41160576 | Orașul Pogoanele | 622 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
