Banii publici în județul Buzău, firme
Viva Control S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de Viva Control S.R.L. (cod fiscal 34166840) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
226 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
39
Instituții
30
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Vernescu39 mii lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Agricol Comuna Smeeni12 mii lei
4 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Naeni11 mii lei
1 achiziție
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Gheraseni8.130 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Movila Banului7.500 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Smeeni7.400 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton6.450 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Minzalesti6.450 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Liceul Tehnologic"Victor Frunza"5.785 lei
1 achiziție
- Scoala |gimnaziala Scutelnici5.436 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Largu4.959 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Ghergheasa4.959 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului4.959 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Amara4.959 lei
1 achiziție
- Scoala Cu Cls.I-Viii Mihailesti4.875 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Colegiul Economic „Regele Mihai I”3.480 lei
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Odaile3.000 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr. 7 Buzau3.000 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Hales3.000 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 5 august 2026Achiziție directă | CATALOG SCOLAR ELECTRONICSEAP DA40942408 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Vernescu | 38.952 lei |
| 24 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40880189 | Liceul Tehnologic Sf. Mucenic Sava Berca - Buzau | 11.773 lei |
| 15 iulie 2026Achiziție directă | Platforma de management educational VIVA-CatalogSEAP DA40831770 | Scoala Gimnaziala Naeni | 11.392 lei |
| 13 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40811105 | Liceul Tehnologic Sat Margariti Comuna Beceni | 7.638 lei |
| 16 iulie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platformă de management organizational VivaSEAP DA40840220 | Scoala Gimnaziala Movila Banului | 7.500 lei |
| 9 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40797417 | Scoala Gimnaziala Smeeni | 7.400 lei |
| 26 mai 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platforma informatică de management organizational - VivaSEAP DA40485874 | Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza Buzău | 6.960 lei |
| 20 august 2026Achiziție directă | Platforma de management educational VIVA-CatalogSEAP DA41026535 | Scoala Gimnaziala Constantin Popescu Fundeni | 6.960 lei |
| 15 septembrie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platforma informatică de management organizational - VivaSEAP DA41180740 | Liceul De Arta Margareta Sterian Buzau | 6.960 lei |
| 24 august 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA41039357 | Liceul Tehnologic Agricol Comuna Smeeni | 6.600 lei |
| 6 august 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40947598 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton | 6.450 lei |
| 28 august 2026Achiziție directă | Platforma de management educational VIVA-CatalogSEAP DA41068735 | Scoala Gimnaziala Minzalesti | 6.450 lei |
| 16 iunie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platforma informatică de management organizational - VivaSEAP DA40636800 | Scoala Gimnaziala Nicu Constantinescu | 6.000 lei |
| 25 martie 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVASEAP DA40078068 | Liceul Tehnologic"Victor Frunza" | 5.785 lei |
| 16 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40835420 | Scoala |gimnaziala Scutelnici | 5.436 lei |
| 16 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40838406 | Scoala Gimnaziala Gheraseni | 5.130 lei |
| 2 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVA -ȘcoalăSEAP DA40131331 | Scoala Gimnaziala "Prof.Dr.Ion Anghel" | 4.959 lei |
| 2 aprilie 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVA -ȘcoalăSEAP DA40131399 | Scoala Gimnaziala Largu | 4.959 lei |
| 26 mai 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVA -ȘcoalăSEAP DA40484308 | Scoala Gimnaziala Ghergheasa | 4.959 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVA -ȘcoalăSEAP DA41014652 | Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului | 4.959 lei |
| 19 august 2026Achiziție directă | SERVICII DE CONFIGURARE SI CUSTOMIZARE AFERENTE PLATFORMEI DE MANAGEMENT ORGANIZATIONAL VIVA -ȘcoalăSEAP DA41014688 | Scoala Gimnaziala Amara | 4.959 lei |
| 27 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40888533 | Scoala Cu Cls.I-Viii Mihailesti | 4.875 lei |
| 21 iulie 2026Achiziție directă | PLATFORMA DE MANAGEMENT EDUCATIONAL VIVA CATALOGSEAP DA40858257 | Scoala Gimnaziala Tache Si Ecaterina Tocilescu | 4.320 lei |
| 15 ianuarie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platforma de management organizational - VivaSEAP DA39656756 | Liceul Tehnologic Sat Margariti Comuna Beceni | 3.480 lei |
| 3 martie 2026Achiziție directă | Servicii de asigurare acces și utilizare platformă de management organizational VivaSEAP DA39929513 | Liceul Tehnologic Agricol Comuna Smeeni | 3.480 lei |
Sursa: SEAP / ANAP prin data.gov.ro (achizitii-publice-2026, CC BY 4.0), actualizat 2026-10-06. Valorile sunt cele declarate în SEAP (fără TVA), pentru achizițiile publicate de instituțiile cu sediul în județul Buzău (sediul verificat la ANAF). Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
